Son Yazılar
Tivibu Ev hata kodları ve çözümleri nelerdir? Tivibu hata kodları nasıl çözülür? Tivibu cihazım güncelleme almıyor? Tivibu ev modem bağlantı hatası alıyorum, Tivibu cihazım açılmıyor, Tivibu açılıyor görüntü yok hatası 

Tivibu Ev hata kodları ve çözümleri

Tivibu Ev hata kodları ve çözümleri nelerdir? Tivibu hata kodları nasıl çözülür? Tivibu cihazım güncelleme almıyor? Tivibu ev modem bağlantı hatası alıyorum, Tivibu cihazım açılmıyor, Tivibu açılıyor görüntü yok hatası, tivibu saat bilgisi alınamadı hatası

Tivibu Ev hata kodları

Türk Telekom’un iPTV üzerinden yayın sağladığı marka olan Tivibu’da, bazı kullanıcıların karşılaşmış olduğu sorunların çözümü için bu makaleyi hazırlama ihtiyacı duyduk. Tivibu ev internet üzerinden Tv izlemenizi sağlayan bir platform.

Tivibu yayını internet üzerinden aldığı için bazı sorunların çözümü de zorlaşabiliyor. En çok karşılaşılan problemlerden bir tanesi ise mozaiklenme sorunu, bu sorunun ana kaynağı genelde internet hızınızın yavaşlığından kaynaklı olabiliyor. İnternet hızınızda eğer bir sorun yoksa ilk kontrol etmeniz gereken alan HDMI kabloları veya girişleri, ikinci kontrol etmeniz gereken yer ise Ethernet kablonuz olacaktır. Ethernet kablosu, modem ile Tivibu cihazı arasında yer alan kablo, bu kablonun port girişlerini veya yedek kablonuz var ise bu kabloyu değiştirerek test edebilirsiniz.

Tivibu Ev hata kodları ve çözümleri nelerdir? Tivibu hata kodları nasıl çözülür? Tivibu cihazım güncelleme almıyor? Tivibu ev modem bağlantı hatası alıyorum, Tivibu cihazım açılmıyor, Tivibu açılıyor görüntü yok hatası 

Tivibu Ev Hata kodları ve çözümleri için neler öneriyor?

Tivibu markası ise bizlere bu sorunlar ile ilgili neler öneriyor. Tivibu’da karşılaştığımız sorunların çözümleri nelerdir, inceliyoruz.

  • Açılış ekranında takılı kalma hatası, bu hatanın çözümü için öncelikle HDMI kablo giriş ve çıkışlarını kontrol etmeliyiz. Sorun devam ederse ethernet kablonuzu kontrol ediniz. Sorun hala devam ediyorsa modem ve tivibu cihazınızı kapatıp tekrar açınız sorunun devam etmesi durumunda 4445375 müşteri hizmetlerini arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  • Güncelleme hatası, güncelleme ile ilgili bir hata alıyorsanız ilk bakmanız gereken yer modem olmalıdır. İnternet var ise ve sorun devam ediyorsa, ethernet kablosunu kontrol ediniz. Sorun hala devam ediyorsa cihazınız eski bir cihaz olabilir, bu durumda da cihaz değişikliği gerekebilir.
  • Sinyal yok uyarısı, sinyal yok hatası alıyorsanız eğer televizyonunuz farklı bir moda geçmiş olabilir, yani Source üzerinden HDMI geçişlerinin olduğu ekran üzerinden tivibu cihazınızın bağlantısını ne yaptıysanız onu seçmeniz gerekebilir. HDMI 1, HDMI2 veya Scart geçişlerinin olduğu ekranı kontrol etmeniz gerekir. Muhtemelen sorun buradan kaynaklanmaktadır. Eğer bu geçiş doğru ise cihaz ya açık değildir, yada elektrik bağlantısında sorun olabilir.
  • Mozaiklenme sorunu, mozaiklenme sorunu sistemsel bir sorun olabilir. Bu durumda direk olarak 4445375 müşteri hizmetlerini arayınız. Bizim yapmamız gerekenler ise kablo bağlantıları ve modem/tivibu cihazını kapatıp açmak olmalıdır. Eğer elektrik hattı adaptörü kullanıyorsanız bu cihazı müşteri hizmetleri yardımı ile resetlemeniz gerekebilir.
  • Kumanda arızası, kumandanız arızalı ise öncelikle pilleri kontrol ediniz. Piller de sorun yok ise kumandanızı sıfırlamanız gerekebilir. Bunun için kullanım kılavuzundan destek alabilirsiniz.
  • Ekranda bir hata mesajı var ise öncelikle hata kodunun anlamı için müşteri hizmetlerini arayınız. Hata mesajının hemen altında ne kaynaklı olduğu yazıyor ise bu adımları uygulayınız. Örneğin, modemiz ile cihazınızın arasında bağlantı yer almamaktadır diyorsa, modem ve setupbox (tivibu cihazı) arasındaki internet kablosunu çıkarıp farklı portlara takabilir yada değiştirerek deneme yapabilirsiniz.

Yukarıda yazan birçok bilgi birebir test edilerek alından cevaplar ve hata kodlarının çözümüne yönelik işlemlerdir. Konuyla ilgili farklı problemleriniz var ise yorum kısmına yorum bırakabilirsiniz. En kısa sürece cevap alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir