1. Ana Sayfa
  2. Modem

Everest SG-V300 Adsl ve Vdsl Modem kurulumu

Everest SG-V300 Adsl ve Vdsl Modem kurulumu
0

Everest SG-V300 Adsl ve Vdsl modem kurulumu nasıl yapılır? sorusunun cevabı makalemizde. Türk Telekom, DsmartNEt, VodafoneNet veya Superonline kurulumlarını bu modem ile gerçekleştirebilirsiniz.

Modemin teknik özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak eğer modem Adsl2 ve Vdsl2 desteği bulunmaktadır. 300 Mbps’ye kadar veri aktarımı gerçekleştirebiliyor, bağlantı türleri VDSL2,ADSL2+,3G/4G, Ethernet bulunmaktadır.

Everest SG-V300 modem kurulumu

Everest SG-V300 modem kurulumuna geçmeden önce modeme kablolu yada kablosuz olarak bağlandığımızdan emin olmamız gerekiyor. Kablosuz bağlantı için modemin altında yer alan kablosuz ağ adı ve şifresi ile bağlantı kurabiliriz.

Bağlantıyı gerçekleştirdikten sonra Servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adınız ve şifrenizi yanınıza almayı unutmayınız.

Öncelikle Chrome yada Edge üzerinden boş bir sayfa açıyoruz adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basıyoruz.

Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Kullanıcı adı admin şifre admin olarak giriş yapıyoruz.

Everest SG-V300 modem kurulumu

Giriş yaptıktan sonra yeni açılan ekranda aşağıda yer alan işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Link Türü eğer Adsl bir hat kullanıyorsanız Adsl seçiyoruz. Vdsl bir hat kullanıyorsanız Vdsl olarak seçim yapıyoruz.

Bağlantı türünü PPPoE olarak seçim yapıyoruz, ardından kullanıcı adı şifre ekranlarına eğer ttnet kullanıyorsanız kullaniciadi@ttnet, Superonline üzerinden internet alıyorsanız kullaniciadi@superonline yada farklı bir servis sağlayıcıdan hizmet alıyorsanız. Aynı şekilde sadee @vodafone gibi uzantıları değiştiriyoruz.

Ardından şifrenizi yazıyorsunuz bu şifre İnternet hizmeti aldığınız firmadan tarafınıza verilen şifre bu bilgileri de yazdıktan sonra Everest SG-V300 Kablosuz ayarlarına geçebiliriz.

Everest SG-V300 modem kablosuz ayarları

Kablosuz ayarlarınızı yapmak için de yine yukarıda yer alan resim de de gösterildiği gibi Kablosuz SSID kısmına Türkçe karakter kullanmadan bir kablosuz ağ adı yazıyoruz.

Kablosuz anahtarı kısmına ise yine aynı şekilde Türkçe karakter kullanmadan en az 8 karakterden oluşan bir şifre yazıyoruz ve sayfanın en altında yer alan tamam butonuna tıklıyoruz.

Ayarlarınız kaydedildikten sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Sorularınız ve görüşleriniz için yorum bırakmayı unutmayınız.

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap