1. Ana Sayfa
  2. Google
  3. Google Lens iOS’ta

Google Lens iOS’ta

Google lens Apple

Google Lens iOS’ta kullanılabilir, Google Lens nedir?, Google Lens iPhone’larda kullanılabilir, iPhone Google Lens için Google Fotoğraflar uygulaması kullandırabilir, Google Lens iOS’ta

Google Lens nedir?

Google Lens kamera ile yapay zekayı birleştirerek telefon kamerasına ikinci bir anlam yüklüyor. Yani telefonunuzun kamerası üzerinden çektiğiniz fotoğrafların yerlerini tespit ederek paylaşma ve Google Fotoğraflar ile kaydetme seçeneği sunuyor.

Google Lens ios, iPhone x google lens

Örneğin kameranızı bir restorana oturduğunuzda, Google Lens sizler için o görsel ile ilgili tüm sonuçları sizlere gösterecek. Ne olduğunu bilmediğiniz bir ağacı kameranızla aradığınızda, Google sizin için o ağacın ne olduğunu bulacak.

Google Lens iOS’ta

Google başlangıçta Pixel 2 ve Pixel 2 XL’de Lens’i başlattı. Ardından, son birkaç ay içinde, Google, tüm Android telefonlara Lens’i yaydı.

Artık Google Lens, iOS cihazlarda da kullanılabilir, ancak yalnızca Google Fotoğraflar yüklüyse. Google Lens aslında bir görsel arama aracıdır. Yani, yeni bir şehri ziyaret ediyor ve belirli bir binanın adını bilmek istiyorsanız, bir fotoğrafını çekin, Google Lens’i başlatın ve Lens’in onu tanıdığını varsayalım, söz konusu bina hakkında çok sayıda bilgi edinebileceksiniz.

Google Lens iPhone 8, Google lens ios

iOS cihazlarınızda Google Lens’e erişebilmek için öncelikle Google Fotoğrafların en yeni sürümünün yüklü olduğundan emin olmalısınız.

Ardından uygulamayı başlatın ve bir fotoğraf açın. Ardından Google Mercek simgesine dokunun. Lensin fotoğrafta algıladığı öğeye göre farklı seçenekler verilecektir.

Google Lens’i test etmek için öncelikle iOS 9 ve üzeri sürümleri kullandığınızdan emin olun ardından Google Fotoğraflar ile uygulamanın test sürümüne ulaşabilirsiniz.

iPhone Apple kimliği nasıl oluşturulur?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap