1. Ana Sayfa
  2. Google
  3. Huawei Y5 (2019) yüz tanıma nasıl yapılır?

Huawei Y5 (2019) yüz tanıma nasıl yapılır?

Huawei yüz tanıam kilidi kurulumu

Yüz tanıma özelliği nedir? Huawei telefonlardan yüz tanıma kurulumu nasıl yapılır? gibi sorularınızın cevabı makalemizde.

Öncelikle Yüz algılama yüze ait karakteristik verilerin analizi ve kimlik tanımlaması sırasında gerekli karşılaştırmayı yapıp izin verilip verilmemesine karar verme işlemidir. Elektronik yüz tanıma sistemi ile yüzde yüze yakın doğrulukla yüz tanıma işlemi yapılmaktadır.

Bizim de sizlere anlatacağımız konu tam olarak bu, Huawei yüz tanıma nasıl çalışır? Huawei Y5(2019) üzerinden yüz tanıma işlemini resimli olarak sizlere anlatacağız.

Huawei yüz tanıma nasıl çalışır?

Huawei yüz tanıma sistemi diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi oldukça basit ve kullanılabilir. Yüz tanıma kurulumuna başlamak için öncelikle Ayarlar seçeneğine dokunuyoruz.

Ayarlar>Güvenlik ve Gizlilik>Yüz tanıma>Şifre adımlarını takip ederek ilk olarak 6 haneli bir şifre oluşturuyoruz.

Yüz tanıma özelliği nedir? Huawei telefonlardan yüz tanıma kurulumu nasıl yapılır?

Daha sonra belirlenen şifrenin ardından adımları sırasıyla takip ediyoruz.

Yüz tanıma özelliği nedir? Huawei telefonlardan yüz tanıma kurulumu nasıl yapılır?

Bilgilendirmeyi dikkatlice okuduktan sonra Yüz kaydet butonuna dokunuyoruz. Daha sonra karşımıza bir Feragatname çıkacaktır okuduktan sonra onaylıyoruz.

Son olarak telefonunuzun kilidini yüzünüzü göstererek açmaya hazırlanıyoruz. İşlem başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra Tamamlandı butonuna dokunarak işlemimizi bitiriyoruz.

Yukarıda anlatılan işlemler birçok Huawei yüz tanıma özelliği olan cihazlarla aynı şekilde kurulum ekranına sahiptir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap