1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Sanal Kredi Kartları Nedir?

Sanal Kredi Kartları Nedir?
0

Online alışveriş sistemi gün geçtikçe artıyor, buda ister istemez sanal dolandırıcılık ta artışa geçti. Yakın çevremize bakacak olursak, çevrimiçi alışveriş satın alma sayısının artmakta olduğunu göreceğiz.

Artık Online alışveriş yaygınlaştı ve hemen hemen her şeyi kapınıza getirebiliyorsunuz. Aslında, Online Alışveriş birkaç kuruştan tasarruf etmenize yardımcı olabilir, çünkü birden fazla indirim, teklif ve harika fırsatlar elde ediyoruz.

Ancak, tüm bu konforlar bir çok güvenlik tehdidine de davetiye çıkarıyor. Aslında, bazı popüler çevrimiçi alışveriş sitelerinin ödeme ağ geçidi şimdi siber suçluların ana hedefidir. Kredi kartı sahipleri genellikle form verme faaliyetinin kurbanıdır çünkü kredi kartları yüksek kredi limitleri sunar.

sanal kart nedir

Dolayısıyla, bu tür bir sorunu ele almak ve kullanıcıları güvenli tarafta tutmak için bankalar Sanal Kredi Kartları’nı  çıkardılar.

Sanal Kredi Kartı nedir? Ne amaçla kullanılır?

Sanal Kredi kartı, sahip olabileceğiniz fiziksel kart değildir. Geleneksel kredi kartı bilgilerinizi güvende tutmak için rastgele oluşturulur. Kısacası, Sanal Kredi kartı, çevrimiçi alışveriş yapmak için kullanılabilecek rastgele oluşturulmuş 16 basamaklı bir geçici sayıdır.

Ancak, Sanal Kredi Kartı bir Twist ile geliyor. Sanal Kredi Kartında (VCC) minimum ve maksimum ücret tutarını ayarlamanız gerekir. Dolayısıyla, bununla birlikte yalnızca belirlenen miktar çevrimiçi alışverişlerde kullanılacaktır.

Sadece bu değil, Sanal Kredi Kartı sahipleri de son kullanma tarihini belirleyebilirler. Dolayısıyla, Sanal Kredi kartı, kredi kartı ve kimlik hırsızlığı riskini azaltır.

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap