1. Anasayfa
 2. Tivibu

Tivibu MVP21205 hatası ve çözümü

Tivibu MVP21205 hatası ve çözümü
2

Tivibu’nun son zamanlarda sıkça karşımıza çıkardığı bu hata kodunu ve çözümünü sizlerle paylaşacağız. Öncelikle şu bilgiyi verelim bu hatanın cihaz ile bir ilgilisi bulunmamaktadır.

Tivibu MVP21205 hatası tamamen sunucu ile ilgili bir hatadır. Sorunun çözümü de tamamen Tivibu Teknik servisi üzerinden giderilebilir. Ancak bazen bizim de yapmamız gereken adımlar olabilir. Bu adımları sizlerle paylaşacağız.

Tivibu MVP21205 hatası, hata kodu “Sunucudan saat bilgisi alınamadı. Lütfen modeminizi ve Tivibu kutunuzu kapatıp fişten çıkarınız. Fişi yeniden takıp önce modeminizin internet ışığının yanmasını bekleyiniz. Ardından Tivibu kutunuzu çalıştırınız. Problemin devam etmesi halinde 444 5 375 arayınız.

Tivibu MVP21205 hata kodu nasıl giderilebilir?

Tivibu MVP 21205 hatası ile karşılaştıysanız Türk Telekom’un internet üzerinden aldığı yayını farklı bir iP üzerinden TV platformu ile sunduğu bu işlemin adı 10’lu ip denilen bir sistem olarak tanıtılıyor.

Tivibu MVP21205 hatası ve çözümü

Bu 10’lu iP olarak tanımladıkları işlem 10.1.1.1 gibi modemin arayüzünden durum sekmesinde görünen ip sistemidir.

Yani güncel tarih saat bilgisi alınamadı demek, bu da şu demek oluyor modeminiz Türk Telekom’un sunucularından 10’lu iP‘yi alamıyor demek.

Yapılması gerekenler

 • İlk yapmamız gereken şuanda modemde internet var mı ? İnternet var ise aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz, Yok ise direk olarak 4441444’ü arayınız.
 • Öncelikle ekranda da yazdığı gibi modem ve Tivibu cihazınızı kapatınız, modeminiz internete bağlandıktan sonra tivibu cihazınızı açınız.
 • Sonuç yine aynı ise modeminizi resetleyiniz. Bu esnada Tivibu cihazınız kapalı konumda kalmalıdır. Modeminiz resetlendikten sonra 5 dk modeminizin kendini kurmasını bekleyiniz. Modem ışıklarınız normale döndükten sonra interneti kontrol ediniz, eğer internetiniz geldi ise Tivibu cihazınızı açınız. Bu problem %75 civarlarında çözüm getirebilir.
 • Eğer hala sorununuz devam ediyorsa modeminizin arayüzüne giriş yaparak durum bölümünden 10 ile başlayan ip var mı yok mu kontrol ediniz. Muhtemelen hala 10’lu ip almıyorsunuz. Bu durumda da yapacağınız tek bir işlem kalıyor oda 4445375 İP TV Tivibu Müşteri hizmetlerini arayarak arıza kaydı bırakınız.

Yukarıdaki hatayı alan birçok kullanıcı Tivibu çöktü mü? sorusunu sormaktadır. Ancak bu çoğu zaman tüm Türkiye’de aynı anda meydana gelen bir arıza tipi değildir. Yani bölgesel de olabilir, tek bir kullanıcı da karşılaşabilir.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar (2)

 1. Kumanda cihazımın tuşları sorunlu yeni kumanda talep ediyorum.

  • 3 sene önce

   Bu konu ile ilgili Tivibu müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Teknolojimdestek.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.