1. Anasayfa
  2. İnternet

Yeniden Form Gönderme İşlemini Onayla Uyarısı

Yeniden Form Gönderme İşlemini Onayla Uyarısı
0

Yeniden Form gönderme hatası nedir ? Google Chrome Yeniden Form Gönderme işlemin onayla uyarısı nasıl kapatılır? Yeniden Form Gönderme İşlemini Onayla Uyarısı

Yeniden form gönderme işlemini onayla uyarısı ile her bilgisayar kullanıcısı mutlaka karşılaşmıştır. Bu durum Firefox ya da Google Chrome kullanıcıların başına her zaman gelebiliyor. Oluşan uyarıdan kurtulmak isteyen kişiler elbette rastgele işlemler sayesinde bu durumu bitiremezler.

Özellikle Chrome sayfasını yenilerken oluşan bu uyarının önüne geçmek adına birçok yollar mevcuttur. Sizler için açıklayacağımız yöntemler sayesinde bu uyarıyı kapatabileceğiniz gibi tarayıcıda süre kaybı da yaşamayacaksınız. Öyleyse bu yöntemleri birlikte detaylı şekilde kontrol edelim.

Yeniden form gönderme hatası kapatma işlemi
Yeniden form gönderme hatası

Yeniden Form Gönderme İşlemini Onayla Nedir?

Yeniden Form Gönderme İşlemini Onayla Uyarısı Firefox veya Google Chrome bünyesinden textbox içeren form kullanarak gönderim gerçekleşen unsurlar sebebiyle yüklenen internet sayfaları adına bu uyarı gerçekleşiyor. Bu işlem genel olarak e-ticaret sitelerinde karşımıza çıkmasının yanı sıra diğer birçok durumda da karşılaşma ihtimali olan bir uyarıdır. Bu problem ile Firefox ve Google Chrome tarayıcıları üzerinden karşılaşılır.

Google Chrome yeniden form gönderme

Yeniden Form Gönderme İşlemini Onayla Uyarısı Google Chrome Üzerinden Nasıl Kapatılır?

Yeniden form gönderme işlemini onayla problemini tamamen ortadan kaldırmak için şu adımları takip etmenizde fayda olacaktır:

  • Chrome üzerine sağ tıklanır.
  • Özellikler butonu seçilir.
  • Hedef alanı içerisine Chrome’dan sonra tırnak işaretleri koymadan bunu ekleyin: “-disable-prompt-on-repost ”.
  • Chrome için yeniden başlatma işlemini gerçekleştirin.

Tamamlanan bu işlem uyarıyı devre dışı bıraktığı için tekrar bu durum ile karşılaşma söz konusu değildir. Fakat işlemin yapılış esnasında dikkat edilmesi gereken konu ise hedef alanına komutu yazarken hata yapmamaktır. Tırnak işareti kullanmanın yanı sıra yazıyı yanlış kısma yazma konusu en fazla gerçekleşen hatalardandır.

Geri Dönüş Butonunu Kullanmayın

Bu uyarı Google Chrome tarayıcısının yayını önbelleğe almadığı zaman rastlanır. Açıkçası yenileme PHP form yeniden gönderilmesini durdurmak adına en kolay yol, sayfada hiçbir şekilde geri dönüş butonu kullanmamaktır. Formu göndermesinin ardından sekmeyi kapatın ya da site içerisinde başka bir bağlantı kullanımı gerçekleştirin. Böylece uyarı ile karşılaşmamış olacaksınız.

Chrome Tarayıcıyı Güncelleyin

Chrome tabanlı olan tarayıcının problemi konusunda yine Chrome için danışmakta yarar olacaktır. Bu yolda Google ürün formu’na göre çoğu vakit form yeniden gönderme sorunu kullanıcılar tarayıcıyı güncellediği zaman çözüme ulaşıyor. Bundan dolayı tarayıcının sürümünü her zaman kontrol edip güncel tutmak, uyarı probleminin olmasını önler.

Mozilla Firefox yeniden form gönderme oanyla

Firefox Tarayıcı İçin Yapılması Gereken İşlemler

Firefox tarayıcı için yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

  • Firefox ayarı açılır.
  • Ekranın sağ kısmına tıklanır.
  • Sonra gizlilik ve güvenlik sekmesine tıklanır.
  • Bütün önbellek, tarama verileri ve çerezler temizlenir.
  • En son işlem olarak Firefox yeniden başlatılır.

Bu şekilde yapılan adımlar sonucunda uyarı yazısı kapatılacak ve bir daha sizleri rahatsız etmeyecektir.

Google Chrome Sıfırlama adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.