1. Anasayfa
  2. Youtube

2021’de Youtube’da izlenme nasıl artar?

2021’de Youtube’da izlenme nasıl artar?
0

Bu yazımızda sizlere Youtube’da daha fazla izlenme nasıl alınır onu anlatacağım. 2021’de Youtube’da izlenme nasıl artar?

Youtube’da görüntülenme sayınızı artırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın.

  1. Bogy küçük resimlerini kullanın.

İlk olarak, öne çıkan küçük resimleri nasıl oluşturabilirsiniz. BOGY küçük resimleri, şu dört rengi kullanan küçük resimlerdir: Mavi, Turuncu, Yeşil ve Sarı

Peki, YouTube’a baktığımızda, sitenin çoğunlukla renkleri kırmızı, siyah ve beyaz olduğunu fark görebiliriz. Sizlerde bu renklere uyumlu renkler kullanırsanız, videonuz ile uyum sağlar. Tabi ki BOGY küçük resimlerini kullandığınızda videolarınız öne çıkar ve daha fazla dikkat çeker.

Kanalınız için ana bir renk belirleyin ve o standartlarda küçük resimler ekleyin. Bu işlem sizin Youtube platformunda öne çıkmanızı sağlayacaktır.

2. Youtube algoritmalarına video içeriğiniz ile ilgili en az 150 kelimelik bir video detay bilgisi girmelisiniz. Video açıklamanız içerisinde video içeriğinize ait anahtar kelime girişleri yapmalısınız. Youtube video açıklama kısmına açıklama bağlantıları eklemelisiniz.

İkinci adım olarak ise, Bu sayede Twitter, Instagram veya diğer sosyal medya hesaplarınıza takipçi çekebilir ve bir sonraki videolarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

3. Alternatif oynatma listeleri oluşturun. Alternatif dikey ve yatay oynatma listeleri düzenleyin. Yalnızca bir oynatma listesi düzeni kullanıyorsanız, oynatma listeleriniz birbirinden farklı olmuyor. Bu yüzden düzeni değiştirdiğinizde her iki oynatma listenizde ön plana çıkacaktır.

Youtube alternatif oynatma listelerini değiştirmek için Kanal özelleştir> Kalem simgesi ve Düzen adımlarını takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

youtube izlenme

4. Video Etiketleri için “MVC Formülü” kullanınız.

MVC formulü nedir ? “Ana Anahtar Kelime”, “Varyasyonlar” ve “Kategori” anlamına gelmektedir.

5. Videolarınızı Yorumlar, Beğeniler ve Aboneler için optimize edin. İçeriklerinize girilecek olan yorumlar, yapılan beğeniler çok önemlidir. YouTube algoritması söz konusu olduğunda, videonuzun sahip olduğu görüntülenme sayısı çok önemlidir.

6. Oturum süreniz çok önemli bu yüzden kitleyini elinizde tutmak için izlenme sürenizi çok iyi ayarlamanız gerekmektedir. Eski videolarınızın izlenme süreleri ve hangi aralıklarla kullanıcılar sıkılıp ileri sarıyor. Hangi aralıklarda izlenme kesintisiz devam ediyor bunları dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekmektedir.

Oturum süreniz neden mi önemli! Birisi videonuzu izler ve ardından YouTube’dan ayrılırsa bu, kanalınızın Oturum süresine zarar verir. Ancak bu kişi sizin videonuzu izledikten sonra Youtube’da kalırsa buda artı olarak size fayda saylayacaktır.

7. Youtube SEO temelleri konusunda uzmanlaşmanız gerekmektedir.

  • Videolarınız için özel anahtar kelime araştırmaları yapın.
  • Başlıkları, açıklamaları ve etiketleri optimize edin.
  • Kitle ve izlenme süreleri
  • Youtube etkileşim sinyalleri

8. İlgi çekici oynatma listesi başlıkları ekleyin ve bu içerikleri iyi analiz edin.

9. Youtube videolarınızı Sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Bu etkileşimi artıracaktır.

10. Kitlenizin hangi saat aralığında Youtube’da olduğunu test edin ve her gün yada her hafta aynı saatlerde videolar yükleyin.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.