1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Windows 10 disk şifreleme nasıl yapılır?

Windows 10 disk şifreleme nasıl yapılır?
0

Windows harddisk şifreleme nasıl yapılır? Windows şifreleme nasıl yapılır? Windows 10 disk şifreleme resimli anlatım, windows disk şifreleme işlemi nasıl yapılır? Windows 8.1 disk şifrleme nasıl yapılır?

Windows disk şifreleme nasıl yapılır?

Windows 10, bazen varsayılan olarak şifreleme kullanır. Fark-karışık. İşte Windows 10 PC’nizin depolama şifreli ve nasıl değilse bunu şifrelemek için olup olmadığını kontrol etmek nasıl. Şifreleme sadece durdurma ibaret değildir Hiç bir şey herkesin ihtiyacı olan PC, kaybederseniz hassas verileri korumakla ilgili.

Diğer tüm modern tüketici işletim sistemleri-MacOS, Chrome OS, iOS ve Android, Windows 10 farklı olarak hala herkese entegre şifreleme araçları sunmaz. Windows 10 Professional sürümü için ödeme veya bir üçüncü taraf şifreleme çözümü kullanmak gerekebilir.

Windows’un 10 ile gemi Birçok yeni PC’ler otomatik olarak “Cihaz Şifreleme” etkin olacaktır. Bu özellik ilk olarak Windows 8.1 piyasaya sürüldü ve bunun için özel donanım gereksinimleri vardır. Her PC Bu özelliği, ancak bazı iradeye sahip olacaktır.

Bir Microsoft hesabıyla Windows’un oturum açarsanız başka bir sınırlama yoktur, çok-sadece aslında sürücünüzü şifreler. Kurtarma anahtarı daha sonra Microsoft’un sunucularına yüklendi. Bu, şimdiye kadar bilgisayarınızda oturum ulaşamaması durumunda dosyalarınızı kurtarmak yardımcı olacaktır. (Bu FBI olasılıkla bu özellik hakkında çok endişeli değil, ama biz sadece burada dizüstü hırsızlar verilerinizi korumak için bir araç olarak şifreleme tavsiye ediyoruz nedeni de budur. Eğer hala endişeleniyorsanız, kullanmak isteyebilirsiniz farklı bir şifreleme solüsyon.)

Eğer bir kuruluşun adında oturum halinde Cihaz Şifreleme da etkinleştirilecek. Örneğin, işvereniniz veya okulunuz tarafından sahip olunan bir etki alanına oturum olabilir. Kurtarma anahtarı sonra kuruluşunuzun alan sunucularına yüklendi olacaktır. Ancak bu etki alanlarına katılmış ortalama kişinin PC sadece PC’ler için geçerli değildir.

Cihaz Şifreleme etkin olup olmadığını kontrol etmek için, Ayarlar uygulamasını açın Hakkında> Sistem gidin ve Hakkında bölmenin alt tarafındaki ayarı “Cihaz şifreleme” arayın. Burada Cihaz Şifreleme hakkında hiçbir şey görmüyorsanız, PC Cihaz Şifreleme desteklemez ve etkin değil. Bir Microsoft hesabında oturum açarak etkinleştirebilirsiniz eğer cihaz Şifreleme etkin ise aşağıdaki işareti görürsünüz.

disk şifreleme

Cihaz Şifreleme etkin değilse örnek BitLocker kullanmak istediğiniz için de, çıkarılabilir USB sürücüler şifreleyebilirsiniz daha güçlü bir şifreleme çözümü istiyorum. Microsoft’un BitLocker şifreleme aracı artık birkaç sürümleri için Windows’un bir parçası olmuştur ve genellikle iyi olduğu düşünülen. Ancak, Microsoft hala Professional, Enterprise BitLocker’I kısıtlar ve Windows 10 Eğitim sürümleri.

Windows disk şifreleme yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

BitLocker en modern PC’ler yapmak Güvenilir Platform Modülü (TPM) donanım içeren bir bilgisayarda en güvenlidir. Hızlı bir şekilde PC Windows içinden TPM donanım olup olmadığını kontrol edebilirsiniz ya da emin değilseniz bilgisayarınızın üreticisine kontrol edebilirsiniz. Kendi PC inşa varsa, mümkün buna bir TPM yongası eklemek olabilir. bir eklenti modül olarak satılıyor bir TPM yongası arayın. Sen PC içinde kesin anakart destekler biri gerekir.

Windows normal BitLocker TPM gerektirir diyor, ancak bir TPM olmadan BitLocker’I etkinleştirmek için izin veren bir gizli seçenek var. Eğer bu seçeneği etkinleştirirseniz mevcut her çizme olması gereken bir “başlangıç ​​anahtar” gibi bir USB flash sürücü kullanmak gerekecek.

Zaten PC’nizde yüklü Windows 10’a bir Professional sürümünü varsa, Başlat menüsündeki “BitLocker” için arama ve etkinleştirmek için BitLocker kontrol panelini kullanabilirsiniz. Windows 7 Professional veya Windows 8.1 Professional ücretsiz olarak yükseltilmiş, Windows 10 Professional olmalıdır.

harddisk şifreleme

Windows 10 bir Professional sürümünü yoksa, Windows 10 Professional için Windows 10 Ev yükseltmek için 99 $ ödeme yapabilirsiniz. Sadece, Ayarlar uygulamasını açın güncelleyin ve güvenlik> Aktivasyon ve “Git Store’a” butonuna tıklayın gidin. BitLocker ve Windows 10 Professional içeren diğer özelliklere erişim elde edersiniz.

Güvenlik uzmanı Bruce Schneier de BestCrypt adlı Windows için özel bir tam disk şifreleme aracı sever. Modern donanıma sahip, Windows 10 üzerinde tamamen işlevsel. Ancak bu aracın Windows 10’a yükseltme olarak 99 $-aynı fiyat maliyeti Profesyonel böylece daha iyi bir seçim olabilir BitLocker yararlanmak için Windows yükseltmeden.

Modern, Windows PC’ler genellikle sadece ilk etapta birkaç yüz dolar maliyet zaman sadece bazı ek güvenlik için sabit diskinizi şifrelemek için başka 99 $ harcama zor satmak olabilir. BitLocker tek seçenek değildir çünkü, şifreleme için ekstra para ödemek zorunda değilsiniz. BitLocker en entegre iyi desteklenen seçeneği-ama kullanabileceğiniz diğer şifreleme araçları vardır edilir.

saygıdeğer TrueCrypt, artık geliştiriliyor bir açık kaynak tam disk şifreleme aracı, Windows 10 PC’ler ile bazı sorunlar vardır. Bu GPT sistem bölümlerini şifrelemek ve UEFI’yi, çoğu Windows 10 PC’ler kullandığınız bir yapılandırmayı kullanarak bunları önyükleme olamaz. Ancak, VeraCrypt-an TrueCrypt kaynağına dayalı açık kaynak tam disk şifreleme aracı kod yok versiyonları 1.18a ve 1.19 itibariyle EFI sistem bölümü şifreleme desteği.

Başka bir deyişle, VeraCrypt ücretsiz olarak Windows 10 PC‘nin sistem bölüm şifrelemek için izin vermelidir.

harddisk şifreleme nasıl yapılır

TrueCrypt geliştiricileri ünlü gelişimini kapatıp TrueCrypt savunmasız ve kullanımı güvensiz ilan, ancak jüri bu doğru olup olmadığı konusunda hala dışarı etmedi. Bu etrafında tartışmaların çoğu NSA ve diğer güvenlik kurumları bu açık kaynak şifreleme çatlak bir yol olup olmamasına ortalar. Onlar dizüstü çalarsan hırsızlar kişisel dosyalara erişemez yüzden sadece sabit sürücünüzü şifreleyerek ediyorsanız, bu konuda endişelenmenize gerek yoktur. TrueCrypt yeterince güvenli daha fazla olmalıdır. VeraCrypt Proje ayrıca güvenlik iyileştirmeler yaptı ve potansiyel TrueCrypt daha güvenli olmalıdır. Eğer sadece bir kaç dosya veya tüm sistem bölümü şifreleyerek olsun, biz tavsiye budur.

Biz Microsoft için daha fazla Windows 10 kullanıcı erişimi vermek görmek istiyorum BitLocker-ya da daha PC’lerde etkin böylece en azından Cihaz Şifreleme uzatın. Modern, Windows bilgisayarlarda yerleşik olması gereken şifreleme araçları, diğer tüm modern tüketici işletim sistemleri tıpkı bizim gibi. Windows 10 kullanıcıları ekstra ödeme ya da dizüstü hiç yanlış veya çalınması durumunda bunların önemli verileri korumak için üçüncü taraf yazılımları avlamak zorunda olmamalıdır.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.