1. Ana Sayfa
  2. Wordpress

Wordpress resimlere logo eklentisi

Wordpress resimlere logo eklentisi
+ - 0

Wordpress’te en çok aranan işlemlerden bir tanesi olan resimlerin üzerine otomatik olarak logo ekleme işlemi nasıl yapılır? 

Ortam dosyası üzerinden yüklenen resimlere otomatik olarak site logosu, veya yazı ekleme işlemi nasıl yapılır? soruları sürekli internette aranan kelimeler arasında yer almaktadır. Bugün sizlere WP paneli üzerinden yüklediğiniz resimlere otomatik olarak logonuzu eklemeniz için Watermark eklentisini sizler için inceledik. 

Wordpress Watermark Eklentisi kullanımı

Wordpress üzerinden resimlerinize otomatik olarak logo veya yazı eklemek istiyorsanız, Watermark eklentisi size bu konuda yardımcı olacaktır. Kullanımı bir o kadar basit olan bu eklenti ile artık yüklediğiniz her resime otomatik olarak logo yüklemesi yapılacaktır. 

Öncelikle Eklentiler menüsüne giriş yaparak İmage Watermark eklentisini aratıyoruz ve daha sonra yükleme işlemini yapıyoruz. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra Settings(Ayarlar) seçeneğine giriş yapıyoruz. 

Wordpress'te en çok aranan işlemlerden bir tanesi olan resimlerin üzerine otomatik olarak logo ekleme işlemi nasıl yapılır?

Eklentinin menüsü ingilizce olduğu için çeviri yaparak resimleri attım, buna göre ayarları sizler de yapabilirsiniz. 

Wordpress resimlere otomatik logo yükleme eklentisi2

Ayarları sizlerinde gördüğü gibi çok basit, Watermark İmage ile artık logolarınızı resimlerinizin üzerine daha basit bir şekilde ayarlayabilirsiniz. 

Wordpress resimlere otomatik logo yükleme eklentisi3

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap