Ana sayfa Modem Airties Air6271 port yönlendirme nasıl yapılır?

Airties Air6271 port yönlendirme nasıl yapılır?

55
0
Airties Air 6271 port yönlendirme işlemi nasıl yapılır?

Airties modemlerde port yönlendirme işlemi nasıl yapılır? Airties Air 6271 port yönlendirme, Airties Air 6271 DMZ etkinleştirme işlemi nasıl yapılır? sorularınızın cevabı makalemizde. 

Airties Air 6271 port yönlendirme işlemi nasıl yapılır?

Airties modemlerde port açmadan önce hangi işlem için port açacaksanız eğer o cihazın iP adresi ve port numaralarını bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgilere sahipseniz port açma işlemine geçebiliriz. 

Öncelikle modemin arayüzüne giriş yapıyoruz. 

Airties modemlerde port yönlendirme işlemi nasıl yapılır? Airties Air 6271 port yönlendirme, Airties Air 6271 DMZ etkinleştirme işlemi nasıl yapılır?
Şifreyi boş bırakıyoruz ve tamam butonuna tıklıyoruz.

Arayüze erişim sağladıktan sonra, sol taraftaki menüde yer alan NAT sekmesine tıklıyoruz. NAT Etkin seçeneğini etkinleştirdikten sonra kaydet butonuna tıklıyoruz. 

Ardından Port yönlendirme seçeneğine tıklıyoruz. Aşağıdaki ekrana ulaştıktan sonra Port yönlendirme etkin ise yeni butonuna tıklayarak devam ediyoruz. 

Şimdi açılan ekran üzerinden ise Port adı, ip adresi, ve açmak istediğimiz portları yazarak önce ekliyoruz, daha sonra kaydet butonuna tıklıyoruz. 

DMZ nasıl etkinleştirilir?

Son olarak DMZ yi etkinleştiriyoruz. Aşağıdaki resimde de yer aldığı gibi ip numarasını yazarak kaydet butonuna tıklıyoruz. 

Bütün bu ayarları yaptıktan sonra portların açık mı kapalı mı olduğunu kontrol edebilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.