Android yeterli alan yok hatası
0

Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarınız da uygulama yüklerken yeterli alan yok uyarısı ile karşılaşıyorsanız makalemiz sorununuzu çözecektir.

Yeterli alan yok hatası nedir? Uygulama yükleyemiyorum, Uygulama yüklerken yeterli alan yok hatası ve çözümü. Android yeterli alan yok hatası nedir?

Uygulama yüklerken yeterli alan yok hatası nasıl çözülür?

Android cep telefonlarında sıkça karşılan problemlerden bir tanesi de “yeterli alan yok ” hatasıdır. Google Play üzerinden uygulama indirirken cihaz sizi zaten direk olarak Ayarlar>Depolama alanına yönlendirecektir.

Mobil cihazınız yada tabletlerde karşılaşabileceğiniz bu problemin ana nedeni hafıza sorunu veya önbellek problemidir.

Yeterli alan yok hatasını ilk adım olarak Ayarlar>Depolama alanına giderek buradan kullanmadığınız uygulamalarınızı kaldırarak, veya resim, video silerek yada önbelleği temizleyerek çözebilirsiniz.

Bunun dışında Ayarlar>Uygulamalar> Önbelleği temizle adımlarını takip ederek çözebilirsiniz.

uygulamayı yüklerken yeterli alan yok hatası , Android, hatası

Önbelleğe alınan veriler seçeneğine dokunuyoruz.

uygulamayı yüklerken yeterli alan yok hatası

Son olarak tamam seçeneğine dokunarak Önbelleğe alınan verileri temizliyoruz.

uygulamayı yüklerken yeterli alan yok hatası

Bu işlemi yaparak akıllı cihazlarınızı hem hızlandırabilir, hemde boş alan oluşturabilirsiniz. Android yeterli alan yok hatası ve çözümü ile ilgili yorum bırakabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.