General Mobile veri kullanımı kısıtlama
0

General Mobile son zamanların en çok satılan yerli telefonlarından bir tanesi fakat akıllı cihaz kullananların en büyük problemlerinden birisi mevcut internet paketlerinin çabuk bitmesidir.

Bu yazımızda size General Mobile GM 5 Plus ve General Mobile cihazlarda arka planda sizden habersiz harcadığı internet veri kullanımını kısıtlamak ya da kapatmak konusunda yardımcı olacağız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra mutlaka kullandığınız internet paketinizde tasarruf sağlayacaksınız. Bu işlemleri yaparken Vodafone, Turkcell yada Türk Telekom servis sağlayıcılarından herhangi birisini kullanıyor olabilirsiniz. Hangi mobil operatörü kullandığınızın hiçbir önemi yok. Bu işlemler tüm operatörler için geçerlidir.

İşlemlere başlamak için öncelikle mobil verinizin açık olduğundan emin olmanız gerekiyor. Aşağıdaki görsellerde olduğu gibi ;

General Mobile arka planda kullanılan internet nasıl kapatılır?

General Mobile GM arka planda kullanılan interneti kısıtlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle Menü seçeneğine dokunuyoruz.

General Mobile GM

Daha sonra Ayarlar seçeneğine dokunuyoruz.

General Mobile GM

Ardından Veri kullanımı seçeneğine dokunuyoruz.

General Mobile GM

Veri kullanımına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunuyoruz.

General mobile Veri kullanımı

Bu işlemi de yaptıktan sonra arka plan verilerini kısıtla seçeneğine dokunuyoruz.

General mobile Veri kullanımı

Son olarak tamam diyoruz. Aşağıdaki resimden de okuduğunuz gibi bazı uygulamalarda kısıtlamalar olabilir. Bu gibi durumlar da tekrardan etkinleştirebilirsiniz.

General mobile Veri kullanımı

Bugün sizlere General Mobile arka planda kullanılan interneti kısıtlama işlemini resimli olarak anlattık, konuyla ilgili sorun yaşarsanız yorum yapabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.