1. Anasayfa
  2. Android

Honor parmak izi ayarlama

Honor parmak izi ayarlama
0

Honor 8, Honor 8A parmak izi nasıl ayarlanır? Parmak izi okuyucu nedir? Honor parmak izi çalışmıyor gibi sorularınızın cevabı makelemizde.

Parmak izi okuyucuya neden ihtiyaç duyarız öncelikle bu konuya değinelim. Parmak izi okuyucu sayesinde güvenliği hızlı bir şekilde geçebilir ve şifre oluşturmadan cihazınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Parmak izin okuyucuya ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın. Güvenlik ve gizlilik > Parmak izi kimliği bölümüne gidin ve kilit ekranı şifresi belirlemek veya girmek için talimatları uygulayın.

Kilit açma şifresi belirledikten sonra bir parmak izi kaydetmek için Yeni parmak izi düğmesine dokunun. Parmak ucunuzu parmak izi sensörüne yerleştirin ve cihaz titreyene kadar orada tutun. Tercihinize göre hafifçe dokunabilir veya daha sert bastırabilirsiniz. Parmak ucunuzun farklı kısımlarını kullanarak bu adımı tekrarlayın. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra Tamam düğmesine dokunun.

Honor Parmak izi okuyucu resimli anlatım için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ayarlar>Güvenlik ve Gizlilik butonlarına aşağıda resimde gösterildiği gibi basınız.

Honor parmak izi ayarlama

Daha sonra Honor Parmak izi kimliği adımlarını takip ederek önce parmak izini okumadığı durumlarda erişim için 6 haneli bir kod oluşturuyoruz daha sonra da parmak izini adım adım okutarak işleme devam ediyoruz.

Honor parmak izi ayarlama

Yukarıdaki işlemlerin dışında bir sorun ile karşılaşırsanız yorum atabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.