1. Anasayfa
 2. Apple

iPhone SE 2020 Performans Testi

iPhone SE 2020 Performans Testi
0

iPhone SE 2020 Performans testi farklı telefon modellerine oldukça fazla fark atarak performansını kanıtlamış oldu. Geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların karşısına çıkan iPhone SE 2020 modeli çok yakın bir zamanda satışa çıkacağı bekleniyor.

Apple yeni modeli duyurmasının ardından kullanıcılar tarafından performansı oldukça merak uyandırıyordu. Samsung Galaxy S20 ve iPhone 11 Pro ile performansını karşılaştırdığımız iPhone SE 2020 rakiplerini performans bakımından geçerek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

iphone SE 2020 testi

iPhone SE 2020 Performans testi tam not aldı

iPhone SE 2020 modelinin testlere girmesi ile birlikte kullanıcılara daha fazla bilgiler gelmeye başladı. Son test yapıldıktan sonra oldukça şaşırtıcı bilgiler geldi. A13 Bionic işlemci kullanılan iPhone SE 2020 modeli, ekranının küçük olmasına karşılık çok güçlü bir işlemciye sahip. Ayrıca kullanılan 4 çekirdekli Apple GPU desteği ile kullanıcılara sunulacak. iPhone 11’de kullanılan RAM 4 GB iken iPhone SE 2020 modelinde kullanılan RAM 3 GB olarak kullanılmış.

iPhone SE 2020 performans testinde Apple telefonlarının yanı sıra Huawei, ASUS, Sony, LG, Google, OnePlus ve Samsung marka telefonlar ile yarışa sokuldu. İki farklı katedoride teste sokulan telefon, Performans testi ise AnTuTu ile belli oldu.

İlk test olarak Javascipt Performans Testi oldu. Testin amacı ise farklı modellere sahip telefonların, internet tarayıcıları üzerinde işlem yaptıkları zaman ki performansları incelendi. Test sonuçları açıkladığı zaman şaşırtıcı bir durum ortaya çıktı.

 • iPhone 11                     – 159
 • iPhone 11 Pro Max     – 157
 • iPhone 11 Pro              – 155
 • iPhone SE                     — 155
 • iPhone XS                     — 132
 • iPhone 8                       — 97,5
 • iPhone X                       — 97,5
 • Samsung Galaxy s20   — 76,5
 • ASUS                             — 71,5
 • Huawei P30 Pro          –68,0

Bu test sonucunda oluşan tablo oldukça ilginç gözüküyor. iPhone 11 serilerinden sonra iPhone SE 2020 testi oldukça başarılı bir performansa imza attı. Samsung Galaxy S20 modelini geçerek kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bir başka performans testinde ise Grafik işlemlerinde ne kadar hızlı olduklarını belirlemek için test yapıldı. Bu testte liderliği iPhone 11 Pro alırken ikinci sırayı Galaxy S20 Ultra aldı. iPhone SE 2020 ise 3. Sırayı alarak birçok üst segment modelini geçti.

iPhone SE 2020 modeli, iPhone 11 modellerinin yüksek fiyatta olduğu düşünülürse kullanıcılarla buluştuğu dakikadan itibaren satış rekorları kırmaya başlayabilir. Performans bakımından oldukça iyi olan bu yeni model, uygun fiyatı ile çok fazla kullanıcı tarafından satın alınabilir.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.