1. Anasayfa
  2. Apple

iPhone apple logosundan sonra açılmıyor

iPhone apple logosundan sonra açılmıyor
0

iPhone dondu veya Apple logosunda takılı kalıyorsa işte yapmanız gerekenler. iPhone’unuz başlatma sırasında Apple logosuna takılırsa ve ana ekrandan sonra yüklenmiyorsa. Kalıcı olarak bozulduğunu düşünebilirsiniz. Ancak durum bu şekilde olmayabilir.

Bir iPhone’un Apple Logosunda Takılmasına Neden Olan Nedir?

Telefonun donanımı ile ilgili bir sorun olduğunda iPhone, Apple logosu ekranında takılıp kalmaktadır. Ortalama bir kullanıcının sorunun nedenini tam olarak belirlemesi çok zordur :

Bunların başında iOS’un yeni bir sürümüne yükseltme yaparken yaşanan sorunlar.

Telefonu jailbreak ile ilgili sorunlar.

Süresi dolmuş bir iOS beta sürümünü çalıştırma.

Eski bir cihazdan yeni bir cihaza veri aktarırken telefonun iç kısımlarında donanım hasarı.

iphone logo ekranında kalıyor

Apple logosunda takılı kalan iPhone nasıl onarılır?

iPhone’unuz uzun süre Apple logosu ekranında kaldıysa (20-30 dakika) ve ilerleme çubuğu değişmediyse, düzeltmeye çalışmanız gereken üç temel adım vardır.

Bu sorun giderme ipuçları işe yaramazsa, Apple müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz destek almanız gerekebilir. Bununla ilgili daha fazla bilgi makalenin sonunda yer almaktadır.

  • iPhone’u yeniden başlatın . Apple logosuna takılan bir iPhone dahil olmak üzere birçok sorun teşkil etmektedir. Doğrusu, bu durumda temel bir yeniden başlatmanın sorunu çözmesi pek olası değildir. Ancak bu en basit düzeltmedir ve denemeye değer.
  • Kurtarma Moduna alın. Bu durumda yardımcı olabilecek belirli bir sorun giderme modudur. iPhone’unuz Apple logosuna takılı kaldığında, işletim sistemi başlatılırken sorun yaşıyor demektir. Kurtarma modu telefonu başlatır, ancak düzeltebilmeniz için işletim sisteminin çalışmasını durdurur. Kurtarma Modunu kullanırken, iOS’un yeni bir sürümünü veya verilerinizin bir yedeğini yükleyebilirsiniz. Oldukça basit bir işlemdir ve bazı durumlarda sorunu çözebilmektedir.
  • DFU Modu’nu kullanın. DFU (Aygıt Ürün Yazılımı Güncellemesi) Modu, iPhone’unuzu başlatma işlemi boyunca yarı yolda durdurur. Apple cihazınızı geri yüklemenize, bir yedekleme yüklemenize veya yeni bir başlangıç ​​yapmanıza olanak tanımaktadır. Kurtarma Moduna benzer, ancak daha çok iPhone’un Apple logosuna takılmasına neden olan düşük seviyeli sorunları çözmeye odaklanmıştır. DFU Modunu kullanmak, kesin bir dizi eylem gerektirdiği için biraz pratik gerektirir, ancak genellikle etkilidir.
  • Apple’dan Yardım Alın Yukarıdaki tüm adımları denediyseniz ve iPhone’unuz hala Apple logosuna takılı kalıyorsa, uzmanlara danışma zamanı.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.