1. Anasayfa
  2. İnceleme

Kablosuz kaliteli görüntülü kamera sistemleri

Kablosuz kaliteli görüntülü kamera sistemleri
0

Kablosuz görüntülü kamera sistemleri nasıl çalışır? Kablolu yada kablosuz kaliteli görüntülü kamera sistemleri nelerdir? iP kamera ne işe yarar görüntü kalitesi nedir? gibi sorularınızın cevabı makalemizde.

Nasıl çalışır?

Kablosuz güvenlik kameraları iki çeşittir. Bu seçenekler çözünürlüğü, boyutu ve konumu açısından önemlidir. Kablolu olanlardan daha avantajlı olan kablosuz güvenlik kameraları tercih sebebidir. 

Çözünürlük ve boyut bakımından wifi ip kamera çok tercih edilen bir kamera türüdür. Bu tür kameralarda ses ve görüntü kaliteli olmakla beraber iki yönlü iletim işlemi sayesinde uzaktan da bu kameraları takip edebilirsiniz. Bu wifi ip kamera sisteminin sinyal alım uzaklığı 4 km ye kadar vardır.

Bu kameralar sayesinde bulunduğunuz ortama güvenlik sistemi kurmanın maliyeti düşmüştür. Kablosuz bir sistem olduğu için konumu açısından bulunan ortama zarar verecek kırma dökme gibi işlemler yapılmayacak ve temiz bir kurulum gerçekleşecektir. 

Hem kameraların bulunduğu bölgeden hem de uzaktan takip edebilmek açısından tavsiye edilen bir özelliğe sahiptir. Sistemde bulunan arayüz ile kameranın ışık seçeneği ve hareketleri uzaktan müdahale edilebilir şekilde kullanıma açıktır.

Gelişmiş şifreleme özelliği ile WiFi iP kamera güvenlik sisteminin başka bir faktör ile kırılması neredeyse imkansızdır. Bu yüzden tercih edilebilir özellik taşımaktadır.

Bir de analog olan kamera çeşitleri vardır. Bunları da bir çok yerden izlemek mümkündür ve maliyeti de düşüktür. Günümüzde kullanılan bir çok teknolojik cihaz ile aynı frekans içinde çalıştıkları için görüntünün kalitesinin bozulduğu görülür. Kullanıcının haricinde başka kişilerinde ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceği bilinerek güvenilir bir seçenek olmadığı bilinmektedir. Kamera ile bağlantı kurulabilen alan 100 metre kadardır. 

Kablosuz kaliteli görüntülü kamera sistemleri nasıl çalışır? Görüntülü kamera sistemi nedir? iP kamera nasıl çalışır?

Kablosuz görüntülü kamera sistemleri nasıl çalışır? Kablolu yada kablosuz kaliteli görüntülü kamera sistemleri nelerdir? iP kamera ne işe yarar görüntü kalitesi nedir?

Genel özellikleri nelerdir?

iP kameranın kablolu ve kablosuz olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Kablosuz olan daha çok tercih edilmektedir. Bu kameralar ile an ve an çekilen görüntüler aynı anda canlı bir şekilde teknolojik cihazlar olan tablet, bilgisayar ve mobil cihazlardan izlenmektedir.

Bu kameraların yönetim alanı kullanıcıya açık olduğu için rahatlıkla görüntüyü kaydetme, hareket ayarlarının yapılması ve güvenlik açısından alarm yönetimi işlemleri yapılabilmektedir. O anlık olarak izlediğimiz görüntülerin bize ulaşmasının nasıl gerçekleştiği hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

Bu kameraların lens ve algılama sensörlerindeki görüntüler elektrik sinyaline dönüştürülür. Bu sinyal kameranın içinde bulunan işlemciye ulaşır. İşlemci de bu analog değerindeki sinyali dijitale dönüştürür. Kayıt altına alınabilecek bu veriler kameraların bağlantı sağladığı network ve server ile yayınlanır. Bu kameralar aldıkları görüntüyü sayısal verilere çevirip erişim sağlar.

Kimi kameralar sadece görüntü verdiği için bu tip kameralar hem ses hem de görüntü konusunda kaliteli bir sonuç elde edeceğiniz bir güvenlik kamerasıdır.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.