1. Anasayfa
  2. İnceleme

Huawei’nin yeni işletim sistemi Harmony Os

Huawei’nin yeni işletim sistemi Harmony Os
0

Çin Menşei firması Huawei, Çin’de yapılan konferansta uzun süredir akıllarda soru işareti ve merak uyandıran işletim sisteminin tanıtımını yaptı. Huawei’nin işletim sisteminin adı nedir? Huawei işletim sistemi ne zaman çıkacak? Harmony OS nedir? Harmony OS Android gibi olacak mı?

Donald Trump’ın öfke duyması ve Amerikan şirketlerinin özel bir lisans olmadan Huawei ile başa çıkmasını engelleyen bir yasaklama başlatması nedeniyle, Mate üreticisi, Google’dan ayrılmak zorunda kalması durumunda kendi mobil işletim sistemini geliştirmeye zorlandı.

Ünlü Tv Kanalı CNBC’de yapılan haberlerde şirketin İngilizce’de Harmony OS olarak tanımlanan işletim sistemi Huawei de üst düzey yöneticilik yapan Richard Yu tanıttı.

İşletim sisteminin birçok alanda faaliyet göstereceğini dile getiren Richard Yu birçok kolaylığı da beraberinde getireceğini belirtti.

Harmony OS nedir?

Harmony OS nedir? sorusuna kısaca cevap verecek olursak eğer Android ve iOS gibi bir işletim sistemi, bu işletim sistemi tamamen Çin’li şirketler tarafından geliştirilen ve ilk olarak Çin mobil şirketleri tarafından destekleneceği düşünülen yeni bir işletim sisteminin adıdır.

Huawei’nin ilk olarak tanıtıp çıkarmak istediği işletim sistemi Harmony OS şimdiden merakla beklenilen bir adım olarak beklenmektedir.

Harmony OS, Android için yalnızca benzeri bir alternatif değildir. 2019 göz önünde bulundurularak, telefonlardan saatlere ve akıllı ekranlara kadar her yere dağıtılmak üzere tasarlanmıştır. Amerika’nın şefi gerçekte Huawei’ye bir iyilik yapmış olabilir mi?

2019 yılının sonuna dek tüm kullanıcılara sunulması beklenen HarmonyOS ilk olarak Çin de tanıtılıp kullanıma sunulacak.

Google Play Store’a veya hizmetlere erişimi olmayacak olsa da, Harmony OS Android altyapısı ve uygulamaları ile uyumludur, bu nedenle birkaç tweaks ile bir geliştirici, uygulamalarını bir Harmony telefon, Smartwatch, tabletler üzerinde de çalıştırılabilir hale getirilecek. 

Huawei 2019 yüz tanıma nasıl yapılır?

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.