Vodafone/Huawei H300S modem kurulumu
0

Vodafone Huawei H300S modem kurulumu nasıl yapılır? Huawei H300s serisi modemin ayarlarını Türk Telekom’a göre nasıl uyarlayabilirim? Huawei H300S modem kurulumu resimli anlatım.

Vodafone son zamanlarda müşterilerine Huawei’nin H300s modelini vermeye başladı. Huawei H300s modemin teknik özellikleri nelerdir?

Huawei H300s modem üzerinden Adsl, Vdsl, 3G Mobile ve Wan Ethernet bağlantılarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde kapsamlı bir modem olan H300s ile tüm bağlantıları yapmak mümkün.

Bugün sizlere Huawei h300s modemin tüm ayarlarını anlatmaya çalışacağız. Öncelikle H300s TTNET modem kurulumu nasıl yapılır?

Huawei H300s modem kurulumu nasıl yapılır?

Modem kurulumuna başlamadan önce hattınıza ait kullanıcı adınızı ve şifrenizi ISS (Türk Telekom TTNET, Vodafone, Superonline, Türknet, Dsmart) öğrenmeniz gerekmektedir.

Chrome, Mozilla yada Microsoft Edge üzerinden boş bir sayfa açıyoruz adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basıyoruz. Açılan ekranda kullanıcı adı kısmına admin şifre kısmını ise modemin altındaki etiket üzerinden kontrol ederek yazdıktan sonra giriş yap butonuna basıyoruz.

Huawei H300s modem

Ardından açılan yeni ekran üzerinden İnternet seçeneğine tıklıyoruz.

Huawei H300s modem kurulumu nasıl yapılır?

Aşağıdaki ekrana ulaştıktan sonra sol tarafta yer alan menü üzerinden Wan seçeneğine tıklıyoruz. Adsl bir hat kullanıyorsanız Wan Adsl seçeneğinin sağ tarafında yer alan kalem simgesine tıklıyoruz ve kuruluma geçiyoruz.

Huawei H300s modem kurulumu nasıl yapılır?

Kurulum ekranında VPI 8 VCI 35 gibi değerlerde bir yanlışlık var ise bu şekilde düzenliyoruz.

Huawei H300s modem kurulumu nasıl yapılır?

Son olarak ise kullanıcı adı ve şifre kısımlarına aşağıdaki resim de yer aldığı gibi kullanıcı adınızı şifrenizi girdikten sonra sayfanın en altında yer alan uygula butonuna tıklıyoruz.

Vodafone h300s modem kurulumu 5

Ayarlarınızı kaydettikten sonra hala internet erişimi sağlayamıyor iseniz kullanıcı adı ve şifrenizi tekrardan kontrol ediniz. Bu bilgiler yanlış ise servis sağlayıcınız ile görüşerek güncel bilgileri kaydettikten sonra erişim sağlayabilirsiniz.

Huawei H300s Vdsl ve 3G/LTE modem ayarları nasıl yapılır?

Eğer Huawei H300s modem üzerinden Vdsl ayarlarınızı yapılandırmak istiyorsanız aşağıdaki resimde yer aldığı gibi bilgilerinizi güncelleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone h300s ttnet modem kurlumu

Aynı şekilde mobil modem olarak kullanmak için yine 3G Huawei h300s modem ayarları üzerinden ayarlarınızı aşağıdaki gibi kendinize ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriş yaparak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei H300s 3g mobil modem ayarları

Huawei H300s Kablosuz ayarları nasıl yapılandırılır?

Huawei H300s modem kablosuz ayarlarınızı yapılandırmak için ekranın üst bölümünde yer alan Kablosuz İnternet alanına giriş yapıyoruz.

Ayarlarınızı bu ekran üzerinden düzenleyerek uygula butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Huawei H300s Kablosuz ayarlari

Kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi belirlerken Türkçe karakter kullanmadan bir şifre ve ağ adı belirlemeniz gerekmektedir. Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalıdır.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.