1. Anasayfa
  2. İnceleme

Xbox One S İnceleme, Xbox One S hakkında bilmedikleriniz

Xbox One S İnceleme, Xbox One S hakkında bilmedikleriniz
0

Xbox One S hakkında tüm detaylar haberimizde. Xbox One S nedir ? Xbox One S hangi oyunları içerir, detaylar nelerdir? Microsoft Xbox One S serisi hangi yenilikler getirdi? Xbox One S fiyatı nedir?

Xbox One S detaylar nelerdir?

Microsoft’un piyasaya sürdüğü oyun konsolu Xbox One S E3 konferansında tanıtıldı. Orjinal Xbox One oyun konsolunun daha küçültülmüş boyutlara sahip yeni bir versiyonu tanıtıldı. Xbox One S adıyla tanıtımı yapılan bu yeni konsol, orjinal Xbox One’a göre %40 daha küçültülmüştür. Bu detay en öne çıkan detaylardan bir tanesi.

Microsoft’un “robot beyazı” olarak adlandırdığı bir renkle kaplı dış yüzeyi bulunan Xbox One istendiği takdirde farklı yerleştirmelerde de kullanılabiliyor. Biraz daha açacak olursak eğer Xbox One S dikey olarak ta yerleştirilebiliyor.

4K Ultra HD ve HDR video destekleyicisi ile daha kaliteli görüntüler elde edebiliyor. Yeni konsolun USB portlarından bir tanesi de ön tarafa yerleştirilerek kolaylaştırıcılık sağlanmıştır.

Ek olarak dahili kızılötesi portu da ön alanda yer almaktadır. Kinect sensör portu kaldırılmış, sesle kontrol amaçlı Kinect kullanmak isteyenler ayrı olarak satılan USB adaptörüne ihtiyaç duyacaklardır.

 

Xbox One S ilk versiyonu ile piyasaya çıkmış bulunmaktadır. 2 TB kapasiteli sabit disk ile birlikte fiyat olarak ta biraz el yakacak gibi görünüyor.

Xbox One S fiyatı nedir?

Xbox One S yeni oyun canavarı ile ilgili tüm detayları yukarıda paylaştık. Fiyatı hakkında da bilgi verecek olursak eğer biraz pahalı gibi gelecektir. Fiyatı sabit disk alanına göre değişiklik göstermektedir.

2 TB kapasiteli X box One S’in fiyatı 399 dolar üzerinden alıcı beklemektedir.

500 GB kapasiteli Xbox One S’in fiyatı ise 299 dolar üzerinden satışa sunuldu.

1 TB kapasiteli Xbox One S ise 349 dolar üzerinden satışa sunuldu.

Xbox One S’in Tl bazında fiyatlarından bahsedecek olursak eğer Fifa 2017 + Xbox One S’in fiyatı 1649 TL‘den başlayan fiyatlarla alıcılarını beklemektedir.

Xbox One S daha fazla

Xbox One S ile ilgili biraz daha ek bilgi vermek gerekirse eğer Xbox Play Anywhere ile dijital oyunlar satın alarak hem Windows 10 üzerinden hemde Xbox One S cihazınız üzerinden bu oyunları oynayabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.