1. Anasayfa
  2. Android

Samsung Galaxy Hotspot nasıl açılır?

Samsung Galaxy Hotspot nasıl açılır?
0

Samsung galaxy telefonlar üzerinden mobil verinizi paylaşıma nasıl açabilirsiniz? Samsung hotspot internet paylaşımı nasıl yapılır? Galaxy telefonlar üzerinden internet paylaşımı nasıl yapılır? Samsung Galaxy S8 internet paylaşıma nasıl açılır?

Samsung Galaxy internet paylaşımı nasıl yapılır?

Samsung cep telefonları üzerinden interneti paylaşıma açma işlemi oldukça araştırılan ve sürekli problem yaşanan konulardan bir tanesi. Samsung’un son ürünü olan Galaxy s8 üzerinden de aynı şekilde sorun yaşayanlar olacaktır. Mobil veri üzerinden internetinizi paylaşıma açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Samsung ve tüm android cihazlarda taşınabilir Wifi alanı nerdeyse birbiri ile aynı menülerde yer almaktadır. Sadece ufak değişiklikler ve görseller kullanılmıştır. İnternetinizi paylaşıma açarken dikkat etmemiz gereken bazı konular da yer almaktadır. Bu konuların en başında şifre oluşturma adımıdır, şifrenizi oluştururken en az 8 karakter kullanmanız gerekiyor. Akti taktirde internetinizi paylaşıma açamayabilirsiniz. Ek olarak şifre oluştururken en az bir büyük harf ve bir küçük harf ile birlikte rakam kullanabilirsiniz.

İnternetinizi paylaşıma açmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

1. Menü üzerinden Uygulamalar> Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz.

Galaxy hotspotGalaxy s7 taşınabilir hotspot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Mobil erişim noktası seçeneğine dokunuyoruz.

Galaxy s8 hotspo Samsung s8 wifi alanı açma

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Kapalı seçeneğini açık hale getiriyoruz daha sonra daha fazla sekmesine dokunuyoruz.

Galaxy s8+ hotspotAndroid galaxy hotpsot

4. Mobil erişim noktasını yapılandır seçeneğine dokunarak, kablosuz ağ adı ve şifremizi belirledikten sonra ayaları kaydederek farklı cihazlardan Wifi ile bağlantı kurabiliriz.

 Galaxy s internet paylaşımı 7Galaxy internet paylaşımı nasıl yapılır 8

Kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi oluştururken türkçe karakter kullanmıyoruz. Akti takdirde ayarlarınızı kaydedilmez. Güvenlik türü olarak WPA/PSK yada WPA2/PSK şifreleme türlerini seçerek yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Adımları kısaca sıralayacak olursak eğer Uygulamalar>Ayarlar>Mobil erişim noktası>Etkinleştirme> daha sonra Mobil erişim noktasını yapılandır seçeneğine giriş yapıyoruz ve devamında kaydederek erişim yapabiliriz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.