1. Anasayfa
  2. Android

TT 175 konum servisleri nasıl açılır?

TT 175 konum servisleri nasıl açılır?
0

Türk Telekom’un yeni piyasaya sürdüğü TT 175 telefonlar üzerinden konum servisleri nasıl açılır? TT 175 konum ayarları nasıl yapılır? TT 175 konum servislerini açmak için neler yapmalıyım? Android konum servisleri nasıl açılır?

Türk Telekom TT 175 Konum servisleri nasıl açılır?

Konum servisleri mobil cihazlar için bir hayli önemlidir. Konum servislerini açmadığınızda birçok uygulamayı kullanamayabilirsiniz. Bunların en başında ise haritalar gelmektedir. Google haritaları kullanabilmek için konum servislerinin açık olması gerekmektedir.

Bu yazımızda ise sizlere TT 175 üzerinden konum servisleri nasıl açılır, resimli bir şekilde anlatacağız. Konum servisleri birçok Android cihazda aynı menü üzerinden etkinleştirilmektedir. Konum servislerini açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Telefonumuzun Menü seçeneğine dokunuyoruz. TT 175 konum Ayarlar sekmesine dokunuyoruz. android konum servisleriAşağıdaki resimde görüldüğü gibi konum sekmesine dokunarak devam ediyoruz.

Konum seçeneğini açık hale getiriyoruz.

Konum servisleri bir telefon için çok önemlidir, şuan Android platformlarında da birçok cihaz konum servisi açıkken bulunabiliyoruz. Yer bildirimi yapılabiliyor. Android cihaz yöneticisi üzerinden kaydedilen cihazlar yaklaşık konum alınarak kaybolduğunda bulunabiliyor.

Kayıp cihazlarınızı konum servislerini etkinleştirerek bulabilirsiniz. Birçok sosyal ağ üzerinden yer bildirimi, konum paylaşımı yapılabilmesi için konum servislerinin açık olması gerekmektedir.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.