Ana sayfa Android TT 175 konum servisleri nasıl açılır?

TT 175 konum servisleri nasıl açılır?

122
0

Türk Telekom’un yeni piyasaya sürdüğü TT 175 telefonlar üzerinden konum servisleri nasıl açılır? TT 175 konum ayarları nasıl yapılır? TT 175 konum servislerini açmak için neler yapmalıyım? Android konum servisleri nasıl açılır?

Türk Telekom TT 175 Konum servisleri nasıl açılır?

Konum servisleri mobil cihazlar için bir hayli önemlidir. Konum servislerini açmadığınızda birçok uygulamayı kullanamayabilirsiniz. Bunların en başında ise haritalar gelmektedir. Google haritaları kullanabilmek için konum servislerinin açık olması gerekmektedir.

Bu yazımızda ise sizlere TT 175 üzerinden konum servisleri nasıl açılır, resimli bir şekilde anlatacağız. Konum servisleri birçok Android cihazda aynı menü üzerinden etkinleştirilmektedir. Konum servislerini açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Telefonumuzun Menü seçeneğine dokunuyoruz. TT 175 konum Ayarlar sekmesine dokunuyoruz. android konum servisleriAşağıdaki resimde görüldüğü gibi konum sekmesine dokunarak devam ediyoruz.

Konum seçeneğini açık hale getiriyoruz.

Konum servisleri bir telefon için çok önemlidir, şuan Android platformlarında da birçok cihaz konum servisi açıkken bulunabiliyoruz. Yer bildirimi yapılabiliyor. Android cihaz yöneticisi üzerinden kaydedilen cihazlar yaklaşık konum alınarak kaybolduğunda bulunabiliyor.

Kayıp cihazlarınızı konum servislerini etkinleştirerek bulabilirsiniz. Birçok sosyal ağ üzerinden yer bildirimi, konum paylaşımı yapılabilmesi için konum servislerinin açık olması gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.