1. Anasayfa
  2. İnternet

Tp Link vc220u-g3u kablosuz şifre değiştirme

Tp Link vc220u-g3u kablosuz şifre değiştirme
0

Tp Link vc220u-g3u kablosuz şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır? Türk Telekom vc220u-g3u şifremi nasıl değiştirebilirim? Kablosuz şifre değişikliği ile ilgili tüm detaylar makalemizde.

Türk Telekom Tp link modemlerde kablosuz şifre değiştirme işlemine başlamadan önce bir bilgisayar yada mobil cihaz üzerinden modeme bağlantı kurmamız gerekmektedir.

Bilgisayar ile kablolu yada modemin arkasında yer alan kablosuz şifre ile ağ bağlantımızı kuruyoruz. Ardından tarayıcı üzerinden 192.168.1.1 adresine gidiyoruz.

Şimdi ise karşımıza Tp link sayfası açılacaktır bu sayfada kullanıcı adı alanına admin, şifre alanına ise turktelekom yazarak sayfaya erişim sağlıyoruz.

Sonraki adımımız ise kurulum ekranında sol menü de yer alan Kablosuz ayarları sayfasına tıklıyoruz.

Tp Link vc220u-g3u kablosuz şifre değiştirme
Tp Link vc220u-g3u kablosuz şifre değiştirme

Daha sonra yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi Ağ adı ve şifre alanlarını değiştiriyoruz. Şifre alanına Türkçe karakter girişi yapamıyoruz. Bu nedenle şifremizde türkçe karakter ve boşluklar olmadan şifre yenileme işlemini gerçekleştiriyoruz.

İsterseniz bu alan üzerinden kanal değişikliğini de gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Tp link 5 GHZ için ise aynı şekilde kablosuz ağ adı ve şifre değişikliklerini aşağıdaki resimde de yer aldığı şekilde düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Türktelekom 5ghz kablosuz şifre değiştirme
5 GHZ şifre değiştirme

5 Ghz ağını tamamen kapatmak istiyorsanız Kablosuz etkin yazan alanı Devre dışı olarak değiştirebilirsiniz.

Türk Telekom vc220u-g3u şifre değiştirme işlemini tamamlandıysanız diğer işlemlere geçebiliriz.

Tplink vc220u-g3u mac filtreleme

Türk Telekom Tp link vc220u-g3u mac filtreleme işlemini nasıl yapabiliriz? Tplink modemlerde hem cep telefonları hem de bilgisayarlar için filtreleme yapılabilmektedir?

Mac filtreleme yapabilmemiz için kısıtlama yapacağımız cihazların mac adreslerini temin etmemiz gerekmektedir. Yada modem arayüzü üzerinden bağlı cihazlar listesinden mac adreslerini alarak filtreleme işlemini gerçekleştirebiliriz.

türktelekom tp link mac filtreleme
türktelekom tplink mac filtreleme

İlk olarak Mac adresi alanına engellemek istediğimiz cihazın mac adresini giriyoruz. Açıklama alanına herhangi isim yazabiliriz. Ardından durum etkin ve sunucu hangi için filtreleme yapılacak ise o ağ adını seçiyoruz.

Modeme bağlı cihazları görüntülemek için sol menüde yer alan bilgi menüsü alanına tıklıyoruz. Bu alanda Kablosuz sekmesine tıklıyoruz.

Kablosuz sekmesinde modeme bağlı tüm kablosuz cihazları görüntüleyebilirsiniz. Mac filtreleme yapacağımız cihazların mac adreslerini kopyalayarak işlem sağlayabiliriz.

Youtube Link : https://www.youtube.com/watch?v=yXQmh9Nf0YI

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.