1. Anasayfa
  2. İnternet

Türk Telekom arama bekletme nasıl yapılır?

Türk Telekom arama bekletme nasıl yapılır?
0

Türk Telekom arama bekletme özelliği nasıl etkinleştirilir? Türk Telekom hattımı arayanlar bana ulaşamıyor ve arama meşgule düşüyor. Türk Telekom arama bekletme sorununu nasıl çözebilirim ? Türk Telekom arama bekletme nasıl yapılır? gibi sorularınızın cevabı makalemizde.

Türk Telekom operatörü kullanıcıları arama bekletmeyi etkinleştirmelerine rağmen gelen aramaların meşgule düşmesinden oldukça şikayetçi. Peki bu arama bekletme özelliği nasıl etkinleştirilir.

Türk Telekom arama bekletme nasıl etkinleştirilir?

Kullanmış olduğunuz cep telefonunun markası ne olursa olsun bu işlemi yaptığınızda arama bekletme özelliği etkinleştirilecektir. Türk Telekom arama bekletme nasıl açılır?

Öncelikle Samsung, Huawei, iPhone, Xiaomi gibi tüm cihazlarınızdan arama bekletmeyi bu şekilde etkinleştirebilirsiniz. Türk Telekom çağrı bekletme özelliğini etkinleştirmek için öncelikle Türk Telekom Online işlemler uygulamasını Google Play Store yada AppStore üzerinden Android ve iOS cihazlarınız için indirebilirsiniz?

Online işlemler uygulamasını yükledikten sonra açıyoruz, numaramızı ve şifremizi giriş yaparak uygulamanın arayüzüne erişim sağlıyoruz.

Türk Telekom arama bekletmeyi etkinleştirmek için Online işlemler uygulaması aktif iken sağ üst köşede yer alan daha fazla butonuna tıklıyoruz. Ardından Ayarlar butonuna tıklıyoruz. Son olarak ise çağrı bekletmeyi etkinleştirmek için Çağrı bekletme seçeneğinin sağ tarafında yer alan butona tıklayarak butonu (yeşil) etkin hale getiriyoruz.

Türk Telekom arama bekletme nasıl etkinleştirilir?

Türk Telekom çağrı bekletme nasıl kapatılır?

Türk Telekom arayan kişileri arka planda bekletmek istemiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek çağrı bekletme işlemini kapatabilirsiniz.

Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına erişim sağlıyoruz, sırasıyla;

  • Daha fazla
  • Ayarlar
  • Çağrı bekletme butonuna tıklayarak pasif kapalı hale getiriyoruz.

Türk Telekom gizli numaraları engellemek için ise;

  • Gizli numaraları engelleme butonuna tıklayarak bu butonu pasif hale getirebilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.