1. Anasayfa
  2. Apple

iPhone ve iPad’lerde ekran görüntüsü nasıl alınır?

iPhone ve iPad’lerde ekran görüntüsü nasıl alınır?
0

iPhone ekran görüntüsü nasıl alınır? iPad ekran görüntüsü nasıl alınır? iPod ekran görüntüsü nasıl alınır? iPhone, iPad, iPod ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? iPhone ve iPad’lerde ekran görüntüsü nasıl alınır? 

iPhone ve iPad’ler üzerinden ekran görüntüsü alarak işinizi daha çabuk halledebilir, ekran görüntülerinizi farklı platformlarda daha hızlı paylaşabilirsiniz. iPhone ve iPad ürünlerinde ekran görüntülerini paylaşmak istediğinizde daha hızlı paylaşabilirsiniz. Örneğin Twitter da yapmış olduğunuz bir yorumu hızlı bir şekilde alarak Snapchat veya Facebook gibi sosyal ağlarda anında paylaşabilirsiniz.

iPhone ekran görüntüsü nasıl alınır?

Ekran görüntüsü aldığınız cihazlarınızı iTunes ile eşzamanlayarak farklı bilgisayarlara aktarabilir veya Google Drive üzerinden yedekleyebilirsiniz.

iphone ekran görüntüsü nasıl alınır

Bu yararlı olabilir, ekran görüntülerini alarak daha hızlı işlemler yapabilirsiniz. Ekran görüntüsü alın, pul pul hücresel servis zor sen sayaç zamanlarda kullanmak gerektiğini kupon veya biniş yukarı çekmek için yapacak endişeleniyorsunuz? Eğer web sayfasını veya uygulamayı yükleyemiyor bile öylesine ekrandaki barkod Ekran görüntüsü alın, hala onları kodunu taramak olabilir. Eğer ekran görüntüsü aracını kullanma alışkanlığı aldıktan sonra yeni yollarla her zaman kullanırken kendinizi bulacaksınız.

iPad ekran görüntüsü nasıl alınır?

Herhangi bir Apple ürününde iPhone, iPad veya iPod üzerinde ekran görüntüsünü almak için açma-kapama tuşuna basılı tutarken home tuşuna basarsanız ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Ekran kısa bir an için beyaz yanıp söner ve Albümler görünümünde olduğunuzda ekran görüntüsü rahatlıkla kendi “Ekran” klasöründe tüm ekran görüntüleri ile Apple’ın Fotoğraflar uygulamasında .PNG dosyası olarak saklanır.

Açabilir, düzenleyebilir ve tıpkı diğer fotoğraf gibi, bunları e-posta veya USB kablosuyla bilgisayarınıza kopyalayarak, senin iMessage bunları takmadan, iOS cihazınızda başka fotoğraf gibi ekran gönderebilir. Ancak Not: iPhone’dan fotoğraf kopyalamak için bilgisayarınızdaki bir programı kullanıyorsanız, bu bir örnek olarak, .PNG .JPG dosyaları-Google’ın fotoğraf yönetimi yazılımı Picasa dosyalarının yanı sıra kopyalar emin olun size kadar PNG dosyaları kopyalamak olmaz bunu yapmak için talimat.

iPad cihazınız üzerinden aldığınız bir ekran görüntüsünü anında başka cihazlara taşıyabilir ve düzenleyerek sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Yada sosyal bir ağda gördüğünüz resmin anında görüntüsünü alarak kaydedebilir düzenleyerek siz paylaşabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.