1. Anasayfa
  2. Android

Akıllı telefonlar için kullanışlı ipuçları

Akıllı telefonlar için kullanışlı ipuçları
0
Akıllı telefonların günlük kullanımlarda dikkat edilmesi gereken bazı ipuçlar ve dikkat edilmesi gereken bazı bilgileri sizler için araştırdık. Akıllı telefon kullanırken şuan da en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi pil detayı.Pili şarj ederken kullanılan yöntem ve pilin performansı üzerinde herhangi bir etkiye neden olmamalıdır. Pilin şarj süresi kişinin kullanımına göre değişiklik gösterebilmektedir. Günümüz de kullanılan piller Lityum lyon pil teknolojisi kullanıldığı için şarjları tamamen bitmese de şarj edilebilirler. Lyon piller içerisinde sıcaklık kontrol eden bir cihaz yer almaktadır. Sıcaklığı kontrol eden bu cihaz sayesinde ısı üretimi söz konusu olduğunda şarj işlemi otomatik olarak durur ve pilin patlamasını önler.

Pil kullanımı ve şarj etme sıklığı

Eğer cihazınızda pil düzeyiniz düşük ve kullanıma ihtiyacınız var ise bazı kısıtlamalar ile pil kullanım sürenizi uzatabilirsiniz. Bunlardan bazıları Internet, Bluetooth, Wi-Fi, ekran ışığı gibi bazı kısıtlamalar ile pil kullanım süresi uzatılabilir.

İstenmeyen çağrıları dikkate almamak

Müsait bir ortamda değilseniz yada gelen aramalara cevap vermek istemiyorsanız eğer telefon zil sesinin çalmasını beklemek yerine ses kısma butonuna basarak çalma sesini anında kapatabilirsiniz.

Çalınan akıllı telefonunuzu ilgili yerlere bildirin

Telefonunuz çalınabilir ve bu gibi durumlarda hattınızı kapatmak için ilk önce operatörünüzü arayarak hattınızın çalındığını veya kaybolduğunu bildirin bunun dışında telefonunuz çalındı ise BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) ile iletişime geçerek cihazınıza ait bilgileri buraya bildirin.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.