1. Anasayfa
  2. Apple

iOS 12 özellikleri nelerdir?

iOS 12 özellikleri nelerdir?
0

Apple iOS 12 için gün saymaya başladı. iOS 12 sonbahar aylarında piyasaya sürülecek bilgileri gün geçtikçe artmaya başladı. Apple’ın yapmış olduğu duyuruda iPhone ve iPad cihazlarını daha hızlı ve daha eğlenceli hale getirecek iOS 12 güncellemesi en geç 3 ay içerisinde kullanıcıların deneyimine sunulacağı bilgileri yer aldı.

iOS 12 güncellemesi hangi özellikleri içeriyor?

iOS 12 güncellemlesinin en önemli özelliklerinden bir tanesi hızı olacak gibi görünüyor. Daha hızlı bir yazılım ile daha eğlenceli bir ortam hazırlanmış gibi görünüyor.

iOS 12 hangi cihazlardan itibaren güncelleme alacak sorusunun cevabı ise şu şekilde verilmiş, iPhone 5s ve iPad Air modellerinden itibaren, geçmişte çıkan tüm aygıtların performanslarını iyileştiriyor.

ios 12, ios 12 özellikler, ios 12 ne zaman çıkacak

Kamera’ya geçişte %70’e kadar daha hızlı bir erişim imkanı sunacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra, yoğun kullanımlarda %50’nin üzerinden daha hızlı ve geçişlerin daha basit olacağı şimdiden en önemli özellikler arasında yer alacak gibi görünüyor.

FaceTime ile gelen yeni özellik

iOS 12 güncellemesi ile birlikte FaceTime üzerinden aynı anda 32 kişi ile görüntülü ve sesli görüşme yapılabilecek. Grup görüşmelerini mesajlar uygulaması üzerinden daha hızlı ve basit kullanım ile açabilme imkanı sunuyor.

Son olarak FaceTime üzerinden görüşme yaparken o an konuşan kişinin görüntüsü otomatik olarak büyüyor ve bu da daha basit kullanım imkanı sunuyor.

iOS 12 ile gelen bir diğer özellikler

  • Animoji özelliği ile birlikte, kendi profiliniz üzerinden kendinize ait bir Animoji oluşturabilirsiniz.
  • ARKit 2, geliştiricilerin hem daha etkileyici hem de birçok kişinin aynı anda yaşayabileceği artırılmış gerçeklik (AR) deneyimleri yaratmalarını sağlıyor.
  • Rahatsız Etme Bildirimleriniz sizi rahatsız etmesin. iOS 12, bildirimlerinizi yönetmeniz için size her zamankinden daha çok yol sunuyor. Ama biliyoruz ki bazen hiçbir uyarı, mesaj veya aramayla rahatsız edilmek istemediğiniz zamanlar da olabiliyor. Şimdi, Rahatsız Etme özelliğini spesifik bir toplantı boyunca veya bulunduğunuz bir konuma göre ayarlayabilirsiniz.
  • Yeni Sizin İçin sekmesi, fotoğraf arşivinizden en güzel anları gösteriyor ve fotoğrafları bu anlarda yer alan kişilerle paylaşmanız için size akıllı öneriler sunuyor.iOS 12 tüm özellikler
iOS 12 destekleyen cihazlar nelerdir?

iOS 12 destekleyen iPhone’lar, iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6 Plus, iPhone 6, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X,

iOS 12 destekleyen iPad’ler, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air, iPad Air, iPad Air 2, iPad (5. nesil), iPad (6. nesil), 9.7 inç iPad Pro, 10.5 inç iPad Pro, 12.9 inç, iPad Pro (1.nesil), 12.9 inç iPad Pro (2.nesil)

iOS 12 destekleyen iPod, iPod touch (6.nesil)

iOS 12 uyumlu olan cihazlar

 

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.