1. Anasayfa
  2. Android

iPhone XR pil ömrü nasıl kontrol edilir?

iPhone XR pil ömrü nasıl kontrol edilir?
0

Pil sağlığı nedir? iPhone pil sağlığı ne anlama gelmektedir? iPhone X ve XR pil sağlığı nasıl kontrol edilir? iPhone XR pil sağlığı, iPhone X pil ömrü ne kadar kaldı.

Phone pillerinde lityum iyon teknolojisi kullanılmaktadır. Eski nesil pil teknolojileri ile karşılaştırıldığında lityum iyon piller daha hızlı şarj olmaktadır, uzun süre dayanır ve küçük boyutta daha fazla pil ömrüne olanak sağlayan yüksek bir güç yoğunluğuna sahiptirler.

Pil şarj düzeyinin düşük olması demek, kimyasal yaşın fazla olması ve düşük sıcaklıklar kullanıcıların beklenmedik kapanma sorunu yaşama olasılığını artırmaktadır. Üst koşullarda sistem daha sık kapanarak aygıtın güvenilmez ve kullanılamaz duruma gelmesine neden olabilmektedir. iPhone XR pil ömrü nasıl kontrol edilir.

Pil sağlığı nedir?

iPhone X pil ömrü nasıl kontrol edilir ? Pil Sağlığı ekranında, maksimum pil kapasitesi ve en yüksek performans kapasitesi ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Düşük güç modu, iPhone’unuzu tam olarak doldurana dek indirme ve e-posta alma gibi arka plan aktivitelerini geçici olarak azaltır.

Telefon pilleri, şarj edilebilir bütün piller gibi eskidikçe yada kullanıldıkça performansı düşen(azalan) tüketim ürünleridir.

Maksimum kapasite %100 olarak görünüyor ise bu yeni pile kıyasla mevcut pil kapasitesinin ölçüsüdür. Düşük kapasite, şarjdan sonra telefonun kullanım süresinin azalmasına denen olmaktadır.

Pil sağlığı nasıl kontrol edilir?

Ayarlar>Pil>Pil sağlığı bu adımları takip ederek sizlerde telefonunuzun pil sağlığını kontrol edebilirsiniz.

pil sağlığı
iPhone Pil sağlığı

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.