Ana sayfa Apple Apple Hacklendi mi ?

Apple Hacklendi mi ?

111
0
Apple Hack

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden biri olan Apple, son günlerde şirketin sunucularını Hackleyen 13 yaşındaki çocuğu konuşuyor.

Şirketin sunucularını Hacklemeyi başaran çocuk, VPN kullanarak bu işi saklamaya çalışsa da yakalanması çok ta uzun sürmedi.

Apple Hacklenir mi ?

Apple’ın sunucuları siber saldırıda kullanılan MacBook’ların seri numarasını kaydetti ve bilgisayar korsanlarının konumlarını kolayca izleyebildi. Apple, Avustralya Federal Polisi ile birlikte soruşturmayı yapan FBI’a saldırıları bildirdi.

Kısa süre içerisinde mahkeme karşısına çıkan genci avukatı savundu. Avukat Mark Twiggs, mahkemede 13 yaşındaki öğrencinin ne yaptığının ciddiyetini anlayamayacak kadar genç olduğunu savundu ve şunları söyledi: “Müvekkilim 13 yaşında, çok genç bir yaştayken bu suçu işledi. Suçun ciddiyeti hakkında hiçbir fikri yoktu ve keşfedildiğinde bu şirkette iş bulabileceğini umuyordu. Bunun sonunun iş teklifi dışında bir şeye yol açacağını bilmiyordu.”

Mahkeme genci denetimli serbestlik cezasına çarptırdı. Apple Avusturalya yaptığı açıklamada çalışanlarının şirket ağlarını “dikkatlice koruduğunu” ve polise haber vermeden önce hackleri “engellediklerini” vurguladı. Apple sözcüsü ayrıca kimsenin kişisel verilerinin açığa çıkmadığını söyledi.

Apple dizüstü bilgisayarların seri numaralarını Internet üzerinden Apple’a ilettiğini hiç duymadık. Bu doğruysa, Apple sahipleri için çalınan dizüstü bilgisayarları kurtarabilmeli. Belki çocuk bir bilgisayar kullanmalıydı.

Apple Spam Koruması adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.