1. Anasayfa
  2. Apple

Apple Spam koruması

Apple Spam koruması
0

Apple spam koruması nedir? iCloud maillerde spamlar nasıl temizlenir? Apple spamlar nasıl temizlenir? Apple mail spam temizliği nasıl yapılır?

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden birisi olan Apple firması patent davasını da kaybettikten sonra bütün dikkatini icloud takvim üzerinden gelen spamlara çevirdi. Apple form sayfalarında da kullanıcıların en büyük şikayeti olan İcloud takvime gelen gereksiz mesajlar ve spamlardır.

D:\savas-20190128T094630Z-001\savas\apple spam koruması

Kullanıcılarının taleplerini göz ardı etmeyen Apple yetkilileri bu sorunu çözmek için kolları sıvadı. Apple tarafından planlanan spamlar dan korunma yöntemi ise icloud takvim üzerinde “önemsiz bildirbutonu koyarak önemsiz olan bütün mesajların ve spamların tespit edilmesini sağlayacak. Bu butonu iOS 10.2 sürümünden sonraki herhangi bir sürümde kullanılması bekleniyor. Ama hangi sürümde ne zaman kullanılacağı konusunda yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Apple spam koruma nasıl çalışır?

Apple kullanıcıları icloud takvim içerisine yerleştirilecek “önemsiz bildir “ butonu ile gelen spam mesajını bildirdiğinde gelen spam mesajı otomatik olarak silinecek ve gelen haberlere göre bu özellik ios işletim sistemli tüm cihazlardaki stok takvim uygulamasına da eklenecek.

Bu değişikliğin Apple kullanıcılarını fazlasıyla memnun edeceği kesin ayrıca Apple yetkililerinin iOS işletim sistemli Apple cihazını kullanan kullanıcılarının taleplerini göz ardı etmeden değerlendirerek çözüm odaklı bir hizmet sunması da Apple firmasının pazar payı üzerinde mutlaka büyük bir etki yaratacaktır.

D:\savas-20190128T094630Z-001\savas\apple spam koruması

İlerleyen günlerde Apple firması tarafından yayınlanacak yeni güncellemede nelerin değişeceğini hep beraber bekleyip göreceğiz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.