1. Ana Sayfa
  2. Apple

iPhone QR kodlar nasıl taranır?

iPhone QR kodlar nasıl taranır?
0

iPhone ve iPad cihazlarından QR kod taraması yapmak artık çok kolay. Ne yaptığınızı biliyorsanız, QR kodlarını iPhone, iPad veya diğer iOS cihazlarından taramak kolay ve basit bir yoldur.

QR kodları çoğu insanın düşündüğü kadar popüler olmasa da, oldukça az sayı da mağaza, web sitesi ve konum onları iletişim kurmak veya bilgi depolamak için kullanıyor. Bilet web siteleri, kupon kodları, web sitesi bağlantıları ve iletişim bilgileri genellikle QR kodları aracılığıyla saklanır.

iPhone veya iPa’iniz de QR kodlarını taramak gerçekten kolay, çünkü Apple fotoğraf makinesinin içine bir QR kod okuyucusu kurduğundan, bir şeyi taramanız gerekiyorsa bu artık çok daha basit bir sistem haline dönüştü.

Ancak, tüm teknoloji yazılımların da olduğu gibi, bazen ne yapılması gerektiği ya da iOS cihazınızın neye baktığını tanıması için özenle çalışıyor olması gerekir. Bu sebeple bir iPhone ile bir QR kodunu nasıl tarayacağınızla ilgili basit bir kılavuz bulduk.

Bu işlemi iOS 13 ile aynı zamanda Apple işletim sisteminin daha eski sürümlerin de çalışır.

iPhone QR kod nasıl taranır?

  1. Kamera uygulamasını iPhone veya iPad cihazınızdan açın.
  2. Kamerayı QR kodu net bir şekilde okutacak şekilde görüntüleyin.
  3. Cihazınız kodu tanıyacak ve size bir bildirim gönderecek.
  4. QR kodunuzun okunmasından sonra gelen bildirime dokunun.

iPhone veya iPAd’de QR kod nasıl okunur?

Öncelikle, iPhone veya iPad’inizdeki kamera uygulamasını açın. Bu genellikle giriş sayfasında yer almaktadır, cihazın sağ alt köşesindedir.

Şimdi cihazın kamerasını QR koduna doğru tutun ve deklanşöre basmanıza gerek kalmadan kodu okutun. iOS cihazınız QR kodu otomatik olarak tanıyacak ve size bir bildirim gönderecek. (Bu işlemi yapmadan önce LTE yada Wİ-Fİ bağlantınızın olduğundan emin olunuz.)

QR koda götürecek olan bildirime dokunun. Bu adımdan sonra telefonunuz sizi okuttuğunuz kodun web sitesi veya uygulamasına götürecektir.

iPhone QR kod tarama nasıl açılır?

Eğer yukarı da yer alan adımları yapmanıza rağmen QR kod okuyucu çalışmıyor ise aşağıdaki adımları takip ediniz.

iPhone QR kod nasıl açılır?
  1. Ayarlar sekmesini açıyoruz.
  2. Denetim Merkezini açıyoruz.
  3. Denetimleri özelleştir seçeneğini açıyoruz.
  4. Son olarak en alt sekmelerde yer alan QR Kodunu Tara seçeneğinin sol tarafında yer alan yeşil + butonuna dokunuyoruz.

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap