1. Anasayfa
  2. Instagram

Instagram Reels yeni remix nasıl yapılır?

Instagram reels yeni remix nasıl yapılır?

Instagram Reels yeni remix nasıl yapılır?
0

Instagram, Reels adlı yeni bir özelliği geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptı. Instagram, kullanıcıların müziğe ayarlanmış 15 ile 30 saniyelik videoları kaydetmesine olanak sağlıyor. Instagram Remix bir süredir yeni remix üzerinden çalışmalarını yapıyordu, şimdi bu durum sonuçlandı.

Yepyeni remix özelliği, Instagram’da kullanıcıların makaralarını halihazırda var olan bir başkasının yanına yüklemelerine olanak tanımaktadır.

Tik Tok zaten düet olarak bilinen benzer bir özelliğe sahip. Tik Tok düetleri, kullanıcıların kendi videolarını oluştururken başka bir kişinin video içeriğine tepki vermesini sağlamak.

Bu yeni Instagram Reels üzerinden sunulan özelliği hem Android hem de iOS cihazlarda kullanabilirsiniz. Instagram remix özelliğini aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları takip edelim.

Öncelikle Instagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olun, Android bir cep telefonu kullanıyorsanız Google Play Store, iOS bir cihaz kullanıyor iseniz App Store üzerinden Güncellemeleri edelim.

Uygulamanız güncel ise Instagram uygulamasını açıyoruz ardından, Reels kategorisine giriş yapalım.

Instagram reels yeni remix

Ardından yukarıda resim de görüldüğü gibi Remix eklemek istediğiniz Reels videosunu seçiyoruz ve sağ alt köşede yer alan 3 nokta simgesine tıklayalım.

Açılan yeni ekran üzerinden bu Reels videosunu remiksle seçeneğine tıklayarak Remixle adımını başlatıyoruz. Bir sonraki adımda ise video çekebilir resim yeni ses dosyaları ekleyerek yeni Reels videonuzu yayınlayabilirsiniz.

İnstagram Reels Remix nasıl etkinleştirilir?

Instagram Remix seçeneğini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edelim.

Uygulamaya giriş yapıyoruz, ardından sağ alt köşede yer alan hesap bölümüne giriş yapıyoruz. Ardından Ayarlar>Gizlilik butonuna tıklayalım.

Ardından Reels yazısına tıklıyoruz. Reels yeniden düzenleme butonunu etkinleştirelim. Instagram’da Reels üzerinden Remix nasıl etkinleştirilir bu konuyu sizlere resimli olarak anlattık.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.