1. Anasayfa
  2. Instagram

Instagram’daki sesli mesajlar telefona nasıl kaydedilir? (iOS)

Instagram’daki sesli mesajlar telefona nasıl kaydedilir? (iOS)
0

Instagram’daki sesli mesajlar telefona nasıl kaydedilir? (iOS). iPhone iOS 14 versiyonu ile birlikle birçok özelliği de beraberinde getirdi. instagram ios sesli mesajlar nasıl kaydedilir?

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram, yalnızca fotoğraf ve video paylaşmak için değil, mesajlaşmak için de sıklıkla tercih ediliyor. Instagram’ın mesajlaşma kısmından fotoğraf ve video gönderilebildiği gibi sesli mesaj da atılabiliyor. Peki Instagram üzerinden gönderilen ses kaydını telefonunuza kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda Instagram’daki ses kayıtlarını nasıl indirebileceğinizi ve ses formatına dönüştürebileceğinizi sizlere aktaracağız.

Instagram sesli mesaj kaydetme

Instagram’daki sesli mesajları telefona kaydetmek için herhangi bir uygulama bulunmuyor. Zaten böyle bir uygulama yapılsa bile kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi 3. Parti uygulamalarla paylaşmak her zaman güvenlik riski doğuruyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak ses kaydınız telefonunuza indirebilirsiniz.

  1. Öncelikle instagram uygulasına giriş yapıyoruz.
  2. Kontrol panelini açın ve ekran kaydını başlatın. Eğer ekran kaydı yapmayı sağlayan yuvarlak ikon kontrol panelinde görünmüyorsa önce kontrol paneli ayarlarına giderek ekran kaydını aktif edin.
  3. Ekran kaydını başlattıktan sonra Instagram’daki mesajlar kısmına ulaşın ve ses kaydını dinleyin.
  4. Ses kaydı sona erdiğinde ekran kaydını kapatın.
  5. Fotoğraflar uygulamasını ulaşın ve kaydettiğiniz videoyu açın. Ekranın sağ üst kısmındaki düzenleme butonuna dokunun ve yalnızca ses kaydının olduğu kısım kalacak şekilde videoyu kesin ve düzenlemeyi bitirin.
  6. Kesme işlemi bittikten sonra videoyu tekrar izleyin ve kesimin doğru yerden yapıldığına emin olun. Instagram’daki sesli mesajlar telefona nasıl kaydedilir? (iOS)
Instagram’daki sesli mesajlar telefona nasıl kaydedilir? (iOS)

Sesi videodan ayırarak ayrı bir dosya olarak kaydetme

  1. App Store’dan “MyMP3” isimli uygulamayı indirin.
  2. Uygulamanın sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine dokunarak galeriden çektiğiniz ekran videosunu seçin.
  3. Seçim yaptıktan sonra uygulama sesi videodan ayıracak ve MP3 dosyası oluşturacaktır. Oluşturulan MP3 veya MP4 dosyasını dosyalar arasında görüntüleyerek dinleyebilir veya paylaşabilirsiniz. iPhone instagram sesli mesaj kaydı nasıl yapılır?

Instagram’daki sesli mesajlar telefona nasıl kaydedilir? ile artık iPhone cep telefonlarınızdan sesli mesajlarınızı telefonunuza indirebilirsiniz.

Instagram son görülme ile ilgili makalemizi okumak için aşağıdaki makalemize de göz atabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.