1. Anasayfa
  2. Facebook

Facebook reklam hesabı kapatıldı çözüm

Facebook reklam hesabı kapatıldı çözüm
0

Facebook reklam hesabı neden kapatılır? Kapatılan Facebook reklam hesapları tekrardan nasıl açılır konu ile ilgili detaylı inceleme ve sonuçları makalemizde.

Öncelikle Facebook reklam hesabınızı kapattı uyarısı alıyorsanız hiç üzülmenize gerek yok, hesabınızı tekrardan aktif hale getirebiliriz.

İnstagram ve Facebook business hesap reklamlarınız için, Facebook reklam hesabı kapatıldı uyarısı alsanız dahi hesabınızı kurtarmanız için birçok işlem bulunmaktadır.

Facebook’un belirlemiş olduğu bazı reklam ilkeleri bulunmakta ve bu ilkelere uyulmadığında Facebook hesabınız kapatıldı uyarısı alabiliriz. Hesabınız kapatıldı uyarısı almanız hesabımızın kapatıldığı anlamına gelmemektedir.

Facebook kapatılan reklam hesabınızı kurtarma işlemine geçmeden önce Facebook’un bazı ilkelerinden sizlere bahsetmek istiyorum.

  • Reklamlarımızda küfür, dil bilgisi hatası, noktalama hataları bulunmamalıdır.
  • Satış yapacağımız ürün bizim bahsettiğiniz detaydan farklı ise ilk şikayette hesabımız askıya alınabilir.
  • İnsanları aldatıcı reklamlar verirsek hesabımız tamamen kapatılabilir.
  • Reklamlarımızda cinsellik veya cinsellik çağrıştıran kışkırtıcı aktiviteler kullanmamalıyız.
  • Yapmış olduğumuz bir ihlali tekrarlamamalıyız.
  • İnsanların parasını veya kişisel bilgilerini ele geçirecek reklamlar oluşturmamalıyız.
Facebook reklam hesabım kapatıldı
Facebook reklam hesabım kapatıldı

Facebook kapatılan reklam hesabı nasıl geri alınır?

Öncelikle Facebook reklam hesabı kapatıldı ise hiç üzülmeyin aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı tekrardan aktif hale getirebilirsiniz.

  1. İlk olarak işlem Facebook hesabınıza ait kimlik onayını gerçekleştirmek.

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra. Ayarlar ve Gizlilik> Ayarlar> Genel kategorisi içerisinde yer alan Kimlik Onayı sayfasına giderek kimliğinizi onaylayınız.

2. İkinci işlem Facebook Business hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar>İşletme ayarları adımlarını takip ediyoruz. Ardından sayfanın alt kısmında yer alan yardım alanından kapatılma nedenini öğrenerek değerlendirme talep edebiliriz.

facebook reklam hesabı sorunları
facebook reklam hesabı sorunları

3. Üçüncü işlemimiz https://www.facebook.com/accountquality/?source=link adresine tıklayarak. Ardından burada yardım alanı üzerinden Facebook Canlı Destek ekibiyle iletişime geçebilir ve sorunumuzu anlık olarak çözebiliriz.

facebook canlı destek
Facebook canlı destek ekibi

4. Dördüncü işlemimiz Facebook business üzerinden hesap kalitesi alanına tıklayarak değerlendirme talebi oluşturmak.

Facebook değerlendirme talebi sonrasında eğer yine onay vermez ise tekrardan değerlendirme talebinde bulunmalıyız. İlk aşamada onaylamaması bir sonraki işlemde onaylamayacağı anlamına gelmemektedir.

Değerlendirme taleplerini oluştururken Facebook canlı destek ekibi ile iletişime geçmeliyiz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.