1. Anasayfa
  2. Facebook

Facebook şifre değiştirme 2017

Facebook şifre değiştirme 2017
0

Facebook şifre değiştirme 2017, Facebook şifremi nasıl değiştirebilirim? Facebook şifre nasıl değiştirilir? Şİfre değiştirme işlemi nasıl yapılır? Facebook hesabımın şifresini nasıl değiştirebilirim? Facebook şifre değiştirme 2018 

Facebook hesap güvenliği ile ilgili yazılarımıza devam etmekteyiz. Facebook kullanıcıları arasında hesabınızı güvende tutmak için daha önce birkaç adımdan bahsetmiştik. Facebook hesabınızı güvene alırken şifrenin önemi de dile getirmiştir. Hesap güvenliği dendiğinde ilk aklımıza gelen şifre, ne kadar zor bir şifreniz var ise hesabınız o kadar güvende demektir.

Facebook hesabınızı güvene almak için şifre değiştirme adımını bilmeyenler için bu konuyu ele alıyoruz. Facebook şifre değiştirme adımları için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Facebook şifremi nasıl değiştirebilirim?

Mevcut şifrenizi biliyorsanız eğer şifrenizi değiştirmek çok basit ve kolay bir iştir. Fakat bilmiyorsanız şifrenizi değiştirirken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Şifrenizi bilmediğinizi düşünürsek eğer öncelikle Facebook hesabınıza tanımlı olan ya e-mail adresinize yada cep telefonunuza erişiminizin olması gerekmektedir. Aksi takdirde hesabınıza erişiminiz zor olabilir.

Facebook şifrenizi bildiğinizi var sayarsak eğer şifre değiştirme işlemini aşağıdaki adımlar üzerinden takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle hesabınızı açtığınızda sağ üst köşede yer alan Facebook şifre değiştirme, Facebook şifre değiştirme 2017 simgesine tıklıyoruz.
  • Ardından Ayarlar sekmesine tıklıyoruz.
  • Daha sonra sol tarafta yer alan Güvenlik ve Giriş sekmesine tıklıyoruz.

Güvenlik ve giriş sekmesine tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde de yer alan Şifre değiştir seçeneğinin sağ tarafında yer alan düzenle seçeneğine tıklıyoruz.

Düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra resimde de görüldüğü gibi mevcut Facebook şifremizi giriş yapıyoruz. Daha sonra yeni ve yeni şifreyi tekrar yaz kutucuklarına yeni belirlemek istediğimiz Facebook şifremizi giriş yapıyoruz. Facebook şifre değiştirme 2018, şifre belirlerken dikkat etmemiz gereken bazı adımları sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle en az 8 karakter kullanmanız gerekmektedir. Ek olarak en az bir büyük harf, bir küçük harf ve rakam kullanırsanız şifrenize başkalarının erişimi daha da zorlaşacaktır. Ne kadar zor bir şifre, o kadar güvenli bir hesap demektir, unutmayın.

Facebook şifre oluşturma

Yeni şifrenizi belirledikten sonra yapmanız gereken tek şey değişiklikleri kaydet butonuna tıklamanız. Değişiklikleri kaydettikten sonra diğer hesaplardan çıkış yaparak yeni şifreniz ile Facebook hesabınıza erişim yapabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.