1. Anasayfa
  2. Bilgisayar

Lenovo ideapad pil dolmuyor

Lenovo ideapad pil dolmuyor
0

Lenovo ideapad pil dolmuyor hatası nasıl giderilir? Pil sorunu, pil şarj olmuyor. Lenovo Windows 11 şarj olmuyor.

Lenovo koruma modu kapatılırsa ve pil kapasitesi %100’den düştüğünde. Yine de %95’ten (%95 – %100) fazla olduğunda AC adaptörü eklenirse, pil şarj olmaya başlamaz.

Pil şarjı kendini koruma özelliğinden kaynaklanmaktadır. Çalışma sistemi tamamen bu şekilde ilerlemektedir.

Eğer Lenovo ideapad pil dolmuyor ise Lenovo vantage üzerinden bios güncellemesi yapalım. Bilgisayarınızda sağ alt köşede şarj simgesi hiç görünmüyor ise ilk olarak şarjdan çıkarıp o şekilde çalıştırmayı denemelisiniz.

Lenovo dizüstü bilgisayarınız “takılı, şarj olmuyor” ise merak etme, yalnız değilsin. Ve bu, düzeltilmesi zor bir sorun değil ve birçok kişi, Lenovo’nun takılı şarj olmaması sorununu aşağıdaki çözümlerle çözdü.

Lenovo dizüstü bilgisayarım neden prize takılı ama şarj olmuyor? Genellikle arızalı piliniz soruna neden olur. Pil sürücünüz yoksa veya eskiyse, dizüstü bilgisayarınızı şarj edemezsiniz. Her iki durumda da, Lenovo dizüstü bilgisayarınızın şarj olmaması sorununu çözmenize yardımcı olacağız.

Takılı Lenovo şarj olmuyor nasıl düzeltilir?

Hepsini denemek zorunda değilsin; piliniz tekrar çalışana kadar her birini sırayla deneyelim.

Lenovo ideapad pil dolmuyor

Dizüstü bilgisayarınızın pilinin takılı olduğunu ancak şarj olmadığını fark ettiğinizde, ilk sorun giderme adımlarından biri donanımınızın arızalı olup olmadığını kontrol etmek. Ve donanım bileşenlerinin düzgün çalıştığından emin olmaktır.

Güç kablosunun hasarlı olmadığından emin olun. Kablo çalışmıyorsa, şarj edemezsiniz. Kötü bir AC adaptörü, pilinizi prize takmış olsanız bile pilin şarj olma sorununa neden olabilmektedir. Böylece başka bir AC adaptörü deneyebilirsiniz.

Lenovo’nuzdaki eksik veya güncel olmayan bir pil sürücüsü de “takılı şarj olmuyor” sorununa neden olabilmektedir. Bu nedenle, pil sürücünüzün güncel olduğundan emin olmanız ve güncel değilse güncellemeliyiz.

Lenovo Vantage pil dolmuyor

Lenovo Vantage üzerinden bios güncellemesi varsa kesinlikle yapmalısınız.

BIOS, Temel Giriş Çıkış Sistemi anlamına gelir. Bilgisayarınızın Ana kartındaki küçük bir bellek yongasında depolanan bir yazılımdır.

BIOS, bilgisayarınızdaki veya dizüstü bilgisayarınızdaki donanım sorununu belirlemek ve gidermek için kullanılmaktadır. BIOS üretici yazılımı ayarlarınızda bir sorun varsa, “fiş takılı şarj olmuyor” sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Böylece sorunu çözmek için Lenovo BIOS’unuzu güncellemeyi deneyebilirsiniz.

UYARI: BIOS’u güncelleme konusunda ekstra dikkatli olun. Bir hata yaptığınızda veya bir hata oluştuğunda dizüstü bilgisayarınız kullanılamaz hale gelir.

Bu nedenle, dizüstü bilgisayarınızın BIOS’unu güncellemeden önce her zaman dizüstü bilgisayarınızda verilerinizi yedekleyin.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.