1. Anasayfa
  2. Mobil

Nokia’da güvenlik önlemi

Nokia’da güvenlik önlemi
0

Nokia’dan yapılan yeni haberde, Android tabanlı cihazlarında her ay yeni bir güncelleme yapılacağı duyurusu yer aldı. Aylık olarak yeni bir güncelleme yayınlayarak güvenlik düzeyini üst seviyeye çıkarma peşinde. 

Nokia tarafından yapılan açıklama detaylarına göre güvenlik düzeyini üst seviyeye çıkarmak için artık aylık olarak güncelleme yapılacağı bilgisi yer aldı. Android tabanlı cihazlara artık aylık olarak yeni güncellemeler gönderilecek.

Nokia Güvenlik Önlemi Alıyor

Twitter üzerinden yapılan açıklamada Android işletim sistemi kullanan tüm Nokia cihazlara artık güncelleme geleceği bilgisi yer almakta. Güvenlik açıklarını kapatmak amacıyla artık aylık olarak yeni güncellemeler yapılacağı yönünde bilgiler de gelmeye başladı.

nokia güvenlik

Nokia‘nın bu açıklamayı yapmasının nedeni ise bir kullanıcının Twitter üzerinden yapılan güncellemeler ile ilgili sorusu oldu. Kullanıcıya verilen bilgi artık Android cihazların tümüne aylık güncellemeler geleceği ve bu güncellemeler ile artık daha güncel ve güvenli bir işletim sistemi kullanılacağı bilgisi yer aldı.

Ek olarak Nokia’nın da kendi güncellemelerinin bu süreçte aynı şekilde devam edeceği detaylarına yer verildi. Güvenlik açıklarını kapatmak amacıyla Nokia’nın kendi güncellemelerini de sürdürmesinin mantıklı bir yaklaşım olduğu bilgileri yer aldı.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.