Whatsapp hesabım çalındı ne yapmalıyım?
0

Whatsapp hesabım çalındı ne yapmalıyım? Whatsapp kullandığınız telefonunuz çalınırsa neler yapmalıyız? WhatsApp uygulamasının kurulu olduğu cep telefonunuz çalındığında ilk yapmanız gerekenler nelerdir?

Whatsapp kullandığım telefonum çalındı, ne yapmalıyım?

Telefonunuz çalındığında tüm uygulamalarınız başkalarının eline geçebilir. Bu çok tehlikeli bir durum. Öncelikle kayıp çalıntı için polise bilgi vermeniz gerekiyor. Ardından Türk Telekom, Vodafone veya Turkcell hangi hattı kullanıyorsanız o firmayı arayarak bu durumu kendilerine belirterek hattınızı iptal ettirmelisiniz.

Bu gibi problemler ile karşılaşmamak için cep telefonunuza kesinlikle bir desen kilidi yada şifreleme yapmanızı öneriyoruz. Varsayalım ki, bunların hiç biri yok ve siz cep telefonunuzu çaldırdınız. Bu durumda ilk yapmanız gereken ilgili operatörünüzü arayarak hattınızı kapatmanız olmalıdır. Daha sonra polis veya BTK gibi birimler üzerinden kayıt bırakmanız.

Bizim esas konumuza geçecek olursak eğer, Whatsapp hesabım çalındı ne yapmalıyım? WhatsApp bu tip durumlar için destek sayfası üzerinden aşağıdaki bilgileri paylaşmıştır. Buna ek olarak WhatsApp hesabınızı diğer telefonunuz ile gittiği için ilk yapmanız gereken aynı numaralı yeni bir sim kart alarak Whatsapp hesabınızı aktif hale getirmek olmalıdır. Bu işlemi yaptığınız da kaybolan telefonunuzdaki Whatsapp hesabınız kapanacaktır.

Whatsapp hesabım çalındı ne yapmalıyım? Whatsapp kullandığınız telefonunuz çalınırsa neler yapmalıyız? WhatsApp uygulamasının kurulu olduğu cep telefonunuz çalındığında ilk yapmanız gerekenler nelerdir?

WhatsApp kayıp ve çalıntı telefonlar için neler öneriyor?

Telefonunuzun kaybolması veya çalınması gibi talihsiz durumlarda, WhatsApp hesabınızın başkaları tarafından kullanılmaması için size yardımcı olabiliriz.

Yapılması gerekenler

SIM kartınızı kilitleyin. Öncelikle, en kısa zamanda cep telefonu operatörünüzü arayıp SIM kartınızı kilitletin. Bu durumda, telefondaki hesabı onaylamak için SMS veya çağrı alınması mümkün olmadığından hesabınız eski telefonunuzda kullanılamaz.

Bu noktada 2 seçeneğiniz vardır:

Aynı numaralı yeni bir SIM kartı kullanarak aynı WhatsApp’ı yeni telefonunuzda aktif hale getirebilirsiniz. Çalınan/kaybolan telefonunuzdaki hesabınızı devre dışı bırakmanın en kolay yolu budur. WhatsApp, aynı anda sadece tek bir telefon numarası ve tek bir cihazla kullanılabilir.

“Çalınan/Kaybolan Telefon: Lütfen hesabımı devre dışı bırakın” cümlesini ve telefon numaranızı tam uluslararası biçimde burada tarif edildiği şekilde bize E-posta ile gönderin.

Not:

SIM kartınız kilitlenmiş ve telefon servisiniz devre dışı bırakılmış olsa bile, hesabınızın devre dışı bırakılması için bize talebinizi iletmezseniz, WhatsApp hesabınız Wi-Fi üzerinden kullanılabilir.

Telefonunuzun yerini tespit etmenize maalesef yardımcı olamayız. WhatsApp’ın başka cihazdan uzaktan devre dışı edilebilmesi mümkün değildir.

Telefonunuz kaybolmadan önce Google Drive, iCloud veya OneDrive’ı kullanarak bir yedek oluşturduysanız, sohbet geçmişinizi geri yükleyebilme şansınız olabilir. Mesajların nasıl geri yükleneceğini buradan öğrenebilirsiniz: Android | iPhone | Windows Phone | BlackBerry | BlackBerry 10.

Hesap devre dışı bırakılca ne olur

Hesap tamamen silinmez.

Kişileriniz profilinizi yine de görebilir.

Kişileriniz sizi 30 gün süreyle beklemede kalacak olan ileti gönderebilir.

Hesabınız silinmeden önce yeniden etkinleştirilirse, yeni telefonunuzda bekleyen mesajlar alır ve yine grup sohbetinizde kalırsınız.

Hesabınızı 30 gün içinde etkinleştirmezseniz, hesabınız tamamen silinecektir.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.