1. Anasayfa
  2. İnternet

5G nedir? 5G destekleyen telefonlar nelerdir?

5G nedir? 5G destekleyen telefonlar nelerdir?
0

Ülkemiz geçen yıl 4.5G teknolojisi ile tanışmıştı. Kullanıcılar 3G’den sonra 4.5G’ye geçtiklerinde ise farkları bire bir görmüşleri. 5G dediğimiz seçenek ise daha hızlı bir internet erişimi sunan yeni mobil internet teknolojisi olarak adlandırılabilir. 

Kısa bir tabir ile 5G’yi anlatacak olursak eğer, saniyede 500 MB‘lık bir dosyayı indirme işlemini sağlayacak teknoloji olarak isimlendirebiliriz.  

Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 855 tanıtımı yapıldı, Qualcomm Snapdragon 855 ile yeni mobil platform 5G’yi de destekleyeceğini duyurdu. 

5g destekleyen modeller
5G Network Internet Mobile Wireless Business concept.

Yapay zeka teknolojisine sahip bu yeni mobil işlemci Snapdragon 855 ile 5G teknolojine geçecek firmalar da belli olmaya başladı. 

5G destekleyen telefon modelleri nelerdir?

2019’da duyurulacak olan 5G uyumlu cep telefonlarını sizler için sıraladık. Önümüzdeki yıl belirlenecek olan bu telefonların daha farklı modelleri de çıkabilir. 

Ülkemiz ise 5G teknolojisi ile tanışan ilk 10 ülkeden biri olacak gibi görünüyor. Bu defa zamanında 5G teknolojisi ile tanışabiliriz. 

5G teknolojisini destekleyen modeller?

5G teknolojisi ile birlikte daha hızlı mobil internet erişimine geçecek olan bu cihazların başında Samsung Galaxy S10, Huawei P30, OnePlus 7 cihazlar geliyor.

5G destekleyecek olan bazı telefonlar

  • Samsung Galaxy S10
  • Huawei P30
  • OnePlus 7
  • Sony Xperia XZ4

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.