Neden alan adı önemlidir?
Alan adı önemli midir? Alan adının önemi nedir?
2

Alan adı önemli midir? Alan adının önemi nedir? Alan adı uzun olursa sorun olur mu ? Alan adı satın alırken nelere dikkat edilmelidir? Alan adı yapacağımız işe uygun mu seçilmelidir? Neden alan adı önemlidir?

Alan adı neden önemlidir?

Alan adı alırken dikkat etmemiz gereklidir? İş yerinizi büyütmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey e-ticarete dönmektir. E-ticaret yapmadan önce açacağınız sitenin ne alanda ve hangi satışları yapacağınız ile ilgili detayları vardır.

Alan adı satın almadan önce satış yapacağınız içeriğe göre bir alan adı belirlemeniz gerekir. Uzun bir alan adı kullandığınızda sitenizin akılda kalıcılığı daha da azalacaktır. Daha kısa ve akılda kalıcı bir alan adı belirlerseniz satışlarınız ve sitenize giriş her geçen gün daha da artacaktır. Alan adı belirlerken bir diğer seçenek ise içeriğe göre isim belirlemek gereklidir.

Örneğin bir teknoloji sitesi açacaksanız içerisinde teknoloji kelimesinin geçmesi sitenizin akılda kalıcılığını artırır ve ek olarak Google üzerinden gelen aramalarda alan adı üzerinden etiket yakalayabilirsiniz.

Alan adı yapacağımız işe uygun mu seçilmelidir?

Alan adı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Alan adı İnternet’teki firmaların markasıdır. O yüzden alan adının önemi artmaktadır. Alan adı seçimi yapılırken bir çok firma kendi isimlerine ait alan adı alındığı için farklı isimler ve alan adlarına yönelmektedir. Bu durumda da farklı isimler ve uzun alan adları ortaya çıkmaktadır.

İşlek bir yerde dükkan açmak nasıl bir şey ise, doğru alan adı almakta aynı şeydir. İyi bir alan adı almak istiyorsanız eğer aşağıdaki 3 seçeneğe dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Akılda kalıcı
  • Kolay anlaşılır
  • Belirleyici ve kısa olmalıdır

Bu şekilde bir alan adı satın alırsanız eğer bilinirlik ve daha akılda kalıcı olması nedeniyle daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Alan adları dijital gayrimenkul olarak ta adlandırılabilir. Bir kişi eğer başarılı olmak istiyorsa alan adlarına da yatırım yapmayı unutmamalıdır. Eğer kaliteli bir alan adı satın alırsanız, daha hızlı ve prestijli bir siteye sahip olabilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Online bir marka haline gelmeniz daha da kolay olacaktır.

Arama motorlarında bulunurluğu artırmak için ilk seçeneklerden bir tanesi de alan adlarıdır. Alan adları bir etiket gibidir, uygun alan adı daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (2)

  1. Çok teşekkürler açıklayıcı olmuş.

  2. Alan adı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuyu daha açarsanız seviniriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.