Facebook doğrulanmış sayfa veya profil nedir?
0

Facebook artık milyarlarca insanın neredeyse hergün ziyaret ettiği site haline geldi. Birçok Facebook kullanıcısı bire bir kendi adına bir hesap açmayabiliyor, bu gibi durumların önüne geçmek için ise Facebook tarafından geliştirilen, mavi tik işareti yani doğrulanmış profiller güvenilirliğini ve o sayfanın gerçek kişi veya kuruluşlardan oluştuğunu kanıtlar hale getirildi. 

Bazı sayfa ve profiller Facebook tarafından doğrulanarak o sayfa veya kişinin kimliğinin gerçek kişiden olduğu bilgisi kullanıcılara sunulmuştu. 

Facebook doğrulanmış profil veya sayfa ne demektir?

Facebook bu sorunun cevabını şu şekilde açıklamıştır; 

mavi tik facebook

Bir Sayfa veya profilde mavi bir simge ( ) görürseniz Facebook, bu Sayfa veya profilin bu tanınmış kişi, medya şirketi veya markanın gerçek Sayfası veya profili olduğunu onaylanmış demektir. Facebook’taki tüm tanınmış kişilerin, ünlülerin ve markaların mavi simgeleri olmadığını unutmayın.

gri tik facebook nedir
  • Bir Sayfada gri bir simge () görürseniz, Facebook bu Sayfanın bu işletme veya kuruluşun gerçek Sayfası olduğunu onaylanmış demektir.

Bu iki türk simge ile Facebook kullanıcıları doğrulamış demektir, bununla ilgili hatta şu şekilde bir açıklaması da var “Facebook: Doğrulanmış simgesinin her iki türü de satın alınamaz.” şeklinde bir not düşmüştür. 

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.