1. Ana Sayfa
  2. Facebook

Facebook haber kaynağı nasıl çalışır?

Facebook haber kaynağı nasıl çalışır?
0

Facebook’un Haber Kaynağınızda ne gösterileceğini seçtiğine ve içeriğinizi daha fazla kişi tarafından nasıl görülebileceğine ilişkin nihai kılavuzdur.

Facebook haber kaynağı tamamen anlamak zor iş, sebebi ise algoritma hergün değiştiriliyor. Bazen yakın arkadaşlarınıza göre değişiyor, bazen reklam planlamaları, bazı durumlarda ise tamamen izlediğiniz videolar, baktığınız resimlere göre bir algoritma oluşturuluyor.

facebook haber kaynağı nasıl çalışır

Facebook Haber Kaynağının amacı nedir?

Facebook, “etkileşim” olarak adlandıracağımız, beğeneceğiniz, yorumlayacağınız, paylaşacağınız, tıklayacağınız ve zamanınızı okuyarak geçireceğiniz hikayelere öncelik verir.

Facebook ayrıca insanların hangi hikayelerin ortaya çıkması gerektiğini düşündükleri hakkında daha fazla geri bildirim almak için hem çevrimiçi anketleri hem de çevrimdışı odak gruplarını çalıştırıyor.

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap