1. Ana Sayfa
  2. Facebook

WhatsApp Hesap bilgimi paylaş nasıl kullanılır?

WhatsApp Hesap bilgimi paylaş  nasıl kullanılır?
+ - 0

Dünyanın en ünlü anlık mesajlaşma sistemi olan WhatsApp da çok yeni oluşan güncelleme ile WhatsApp’a gelen “Hesap Bilgimi Paylaş” özelliği nedir sorusuna en doğru yanıtı bulalım.

Pek çok kişinin elinde yer alan akıllı telefonlar sayesinde herkesin kullandığı en kolay mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp ücretsiz olarak Google Play Store’den indirilmektedir. Böylece herkes kolaylıkla ve çok daha uygun bir şekilde mesajlaşmaktadır.

Whatsapp hesap bilgilerimi paylaş özelliği nedir? Whatsapp hesap bilgilerimi paylaş nasıl kullanılır? Whatsapp hesap bilgimi paylaş

Hesap Bilgimi Paylaş Özelliği Nedir?

Son günlerde özellikle Whatsapp kullanıcılarının çok fazla kullandığı ve tercih ettiği hesap bilgimi paylaş özelliği sayesinde pek çok kişi kendi reklamını çok daha kısa yoldan büyük bir kesime duyurmaktadır.

Whatsapp yeni özellik ile bilgileriniz kullanılarak Facebook da karşılaşabileceğiniz tüm reklamlar en iyi şekilde sunulması sağlanacaktır. WhatsApp uygulaması içerisinde yer alan “Hesap Bilgimi Paylaş” özelliği otomatik şekilde aktif edilmiştir ve bu özellik Facebook da karşınıza çıkacak reklamları sunmayı hedeflemektedir.

Whatsapp yeni özellik aktif hale getirebilir ve Facebook sayesinde paylaşabilirsiniz. Ayrıca isterseniz hemen pasif hale getirip Facebook bilgilerinizi paylaşmazsınız. Bu konuda whatsapp sizi tamamen özgür bırakmıştır. Ancak bu özellik Whatsapp uygulamasına otomatik olarak açık bir şekilde gelmekte olup bunun için özelliği kullanmak istemeyenler kesinlikle uygulamanın ayarlarından özelliği pasif haline getirmesi gerekmektedir.

Hesap Bilgileri Paylaşıma Nasıl Kapatılır?

Hesap bilgimi paylaş özelliği whatsapp uygulaması yüklendiği zaman aktif olarak gelmektedir. Eğer bilgilerin paylaşıma kapatılmasını istiyorsanız yapmanız gereken ise sadece “Hesap Bilgimi Paylaş” ayarının kapatılmasıdır.

Bu ayarı kapatmak için ilk olarak Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlara giriş yapın. Ardından hesap butonuna tıklayın ve burada bulunan hesap bilgimi paylaş kısmını kapat konumuna getirmeniz yeterli olacaktır. Böylece Facebook da bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca bilgilerin açılması için tekrar ayarlardan işlem yapabilirsiniz.

Ayarlar>Hesap>Hesap bilgimi paylaş seçeneğini kapat seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

Whatsapp hesap bilgileri nasıl alınır? makalemize de göz atabilirsiniz?

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap