1. Ana Sayfa
 2. Facebook

Facebook hesabımı nasıl silerim?

Facebook hesabımı nasıl silerim?
0

Facebook hesabımı nasıl silerim ? Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır? Facebook hesap dondurma işlemi resimli anlatım.

Facebook hesabı silme, bu platformu kullanan çoğu kişinin merak ettiği bir konu. Facebook, uzun süredir sosyal medya adı altına görev alan bir uygulama. Çıktığı tarihten itibaren milyarlarca kullanıcıya ulaşan Facebook, farklı ülkelerden birçok hesaba ev sahipliği yapıyor.

Bireyler Facebook’u kişisel paylaşımlar yapmak için, alışveriş yapmak için ya da iş için kullanmakta. Bunun yanında insanları sanal da olsa ortak bir noktada buluşturan Facebook, gün geçtikçe gelişmekte.

Facebook, Menlo Park Kaliforniya merkezli bir sosyal medya platformudur. Küçük bir işletme olarak başlayan ve yıllar geçtikçe büyüyen Facebook, 2004 yılında resmi olarak hizmet vermeye başladı. Bu platforma ilk olarak bilgisayarlar aracılığıyla girilmekteydi. Sonraki yıllardaysa telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere birçok teknolojik aletle Facebook’a giriş yapılabilir hale geldi.

Facebook hesap silme nasıl yapılır
Facebook hesap silme

Ayrıca Facebook’un kurucusu Marck Zuckerberg’in çabaları sonuç verdi ve Facebook dünyada en fazla kullanıcısı olan uygulamalardan birisi oldu. Facebook hesabı bulunan bazı kişiler hesabını kapatmak istiyor. Peki Facebook hesabı silme nasıl yapılır?

Facebook Hesabı Silme 2020

Facebook hesabı silme 2020 bilgisayar veya telefon üzerinden kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Hesabı silmenin seçeneğiyle beraber kullanıcıların Facebook’ta, hesabı dondurma şansı da bulunmaktadır.. Dondurulan hesaplar geri açılabilirken silinen hesaplar geri açılamaz. Bu sebeple kullanıcıların bu işlemleri yaparken dikkatli davranması gerekir. Peki Facebook hesabımı nasıl silerim adımları nelerdir?

 • Facebook’a akıllı cihazlarınızdan giriş sağlayın.
 • Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan simgeye tıklayın.
 • Aşağı doğru sıralı olan simgeler arasından Ayarlar sekmesini bulun.
 • Ayarlar içerisinde bulunan Facebook Bilgilerin’e giriş yapın.
 • Facebook bilgileri sekmesinde bulunan Hesabını ve Bilgilerini Sil’e basın.
 • Hesabımı Sil seçeneğine basarak hesap silme işlemini tamamlayın.

Bu sıralamaya uyulduğu takdirde Facebook hesabı silme sıkıntısız bir şekilde gerçekleşir. Facebook hesabı silme 2020 hem bilgisayarlar hem de akıllı telefon ve tabletlerden kolayca yapılabilmektedir. Facebook hesabı silme işleminin yanında Facebook hesabı dondurma işlemi de bulunmaktadır. Facebook hesabı dondurma işleminden sonra hesabın sahibi istediği zaman hesabını açabilir. Peki Facebook hesabı nasıl dondurulur?

Facebook Hesabı Dondurma

Facebook hesabı silme komutuna benzer bir komutta Facebook hesabı dondurma komutudur. Facebook’a giriş yapılabilen her cihazdan hesap dondurma işlemi kolaylıkla yapılmaktadır. Öyleyse Facebook hesabı dondurmanın maddelerini sıralamak gerekir.

 • Facebook’a akıllı cihazlarınız aracılığıyla giriş yapın.
 • Facebook ana sayfasında bulunan sağ üstteki simgeye tıklayın.
 • Bu sekmede yer alan “genel” kısmına gelin.
 • Genel, seçeneğinden sonra Hesabı Yönet seçeneğine basın.
 • Son olaraksa hesabı dondur seçeneğine tıklayarak Facebook hesap dondurma işlemini tamamlayın.

Facebook, mobil cihazlar ve bilgisayarlarda daha sık kullanılan; milyarlarca indirmesi bulunan, popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama içerisinde yer alan Facebook hesap silme ve Facebook hesap dondurma işlemi yukarıda belirtilen doğrultuda yapıldığı sürece kolayca gerçekleştirilebilir.

Facebook haber kaynağı nasıl çalışır ?

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap