1. Anasayfa
  2. Facebook

Facebook hesabınızı korumaya alın!

Facebook hesabınızı korumaya alın!
0

Facebook hesabımı nasıl koruyabilirim? Facebook şifremi nasıl güvenli hale getirebilirim? Facebook şifre, şifre oluştururken nelere dikkat etmeliyim? Facebook hesabınızı korumaya alın.

Facebook artık milyarlarca kullanıcıya ulaşmış bir sosyal platform, durum böyle olunca ister istemez güvenlik adımlarını da takip etmek gerekiyor. Facebook hesabımızı nasıl güvene alabiliriz, Facebook hesabımızı güvende tutmak için neler yapmalıyız? Facebook şifre güvenliği ile ilgili önceden yapılaması gereken adımlar nelerdir? gibi sorularınızın cevabı makalemizde.

Facebook hesabınızı güvende tutmak için neler yapılmalıdır?

1. Facebook hesabımızı güvende tutmak için en öncelikli seçenek şifremizi belirlerken zor bir şifre ve tahmin edilmesi kolay olmayan bir şifre belirlememiz gerekmektedir. Şifremizi belirlerken daha önce internette bir yerde kullanmamış olmamıza dikkat etmemiz gerekiyor. Yani oluşturacağımız Facebook şifremizi daha önce hiç kullanmamış olmamız gerekiyor.

2. Şifremizi belirlerken kimseyle paylaşmamız gerektiğine dikkat etmemiz gerekiyor. Facebook şifrenizi başkalarıyla paylaşırsanız şifre oluşturmanızın da bir anlamı otomatik olarak kalmıyor.

3. Belirlediğiniz şifrenin içeriğinde adınızı veya soyadınızı yada tahmin edilmesi kolay bilgilerinizi kullanmayınız. Şifrenizi belirlerken en az bir büyük harf, en az bir küçük harf ve en az bir rakam veya karakter kullanmanız daha zor ve tahmin edilmesi zor olacaktır. Unutmayın şifreniz ne kadar zor ise hesabınızda o kadar güvenli demektir.

4. Facebook hesabınıza kaydettiğiniz E-posta hesaplarınızın güvende olduğundan emin olmalısınız. Facebook hesap ayarlarınızdan E-posta hesabınıza erişimin olup olmadığını kontrol ediniz. E-posta hesabınız çalınırsa Facebook hesabınızda artık güvende değil demektir.

Facebook güvenlik adımları

Facebook güvenlik adımlarını anlatmaya devam edelim, örnek olarak farklı bir bilgisayar veya cep telefonundan hesabınızı açtığınızda o bilgisayar yada cep telefonundan hesabınızı çıkış yaptığınızdan emin olunuz. Aksi takdirde hesabınıza başkalarının erişimi kolay olacaktır.

Facebook kullanırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise hesabınızın başkalarının eline geçmemesi için başkalarından gelen arkadaşlık isteklerini kabul etmemeniz olacaktır. Tanımadığınız kişileri arkadaş olarak eklediğinizde bilgileriniz başkalarını eline geçebilir.

Hesabınıza giriş yaparken cep telefonu onay kodu gibi adımları da kullanarak, hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.