1. Ana Sayfa
  2. Facebook
  3. Facebook otomatik oynatılan videoları kapatma

Facebook otomatik oynatılan videoları kapatma

Facebook uygulamasında bir videonun üzerine geldiğiniz de video otomatik olarak açılmaya başlar. Bu durumda bu videoyu izlemeseniz de internet paketinizin

Facebook uygulamasında bir videonun üzerine geldiğiniz de video otomatik olarak açılmaya başlar. Bu durumda bu videoyu izlemeseniz de internet paketinizin kotası azalır. Çünkü video açıldığı için yüklenir ve kotanızdan düşerAndroid ve iOS işletim sistemli cihazlardan sadece bir kaç adımda bu sorunu çözebilirsiniz.

Facebook veri tasarrufu uygulaması sayesinde internet paketinizin kullanım süresinin arttığını fark edeceksiniz. Bu yöntem ile izlemek istemediğiniz bir video için fazladan internet kullanımının önüne geçmiş olacaksınız. Facebook otomatik oynatılan videoları kapatma işlemine aşağıdaki adımları takip ederek başlayabilirsiniz.

Bu sayede internet paketinizin kotasını daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ya da internet paketinizi yenilemek zorunda kalmazsınız. Turkcell, Türk Telekom yada Vodafane operatörlerinde internet paketiniz çabuk bitiyorsa bu işlemleri yapmak sorununuzu çözecektir. İşlemlere başlamak için öncelikle Facebook uygulamasından Facebook hesabımıza giriş yapalım.

Açılan sayfada aşağıdaki görselde ok işareti ile gösterdiğimiz “Ayarlar” (sağ üst köşede yer alan 3 çizgi) kısmına tıklayalım.

Daha sonra Veri tasarrufu seçeneğine dokunalım. Açılan ekran üzerinden aşağıdaki resimde yer aldığı gibi veri tasarrufunu etkinleştirelim. Bu şekilde Facebook’ta videolarınız otomatik olarak açılmayacaktır.

Facebook otomatik açılan videoları kapatma

Bu işlemleri yaptıktan sonra kesinlikle Android yada iOS işletim sistemli cihazlarınızda Facebook kullanımında internet paketinizden tasarruf sağlayacaksınız. Hangi operatörü kullanırsanız kullanın yukarıdaki görsellerde anlattığımız işlemleri yaptığınızda çok fazla Facebook hesabı kullanıyorsanız internet paketinizi yenilemek zorunda kalmazsınız.

Facebook videolar açılmıyor hatası adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yorum Yap