1. Anasayfa
 2. Facebook

Facebook erişim kısıtlaması kaldırma

Facebook erişim kısıtlaması kaldırma
5

Facebook hesabınızda bir paylaşım veya yorum yada herhangi bir beğeniden kaynaklı olarak hesabınızın erişimi kısıtlandı ise aşağıdaki adımları yapmanız gerekiyor. Facebook erişim kısıtlaması kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle Facebook toplumsal kurallarına aykırı bir paylaşım yaptıysanız bu işlemlerin bir çoğunun sonuç getirmeyeceğini baştan sizlere belirtelim.

Facebook üzerinden paylaşım yapmanız engellendi ise son yapmış olduğunuz işlemleri öncelikle bir kontrol etmenizde fayda var. Paylaşım yaptığınız fotoğraf veya video içeriğini tamamıyla bir gözden geçirin. Paylaşımın içerisinde, şiddet veya toplumsal kurallara aykırı bir içerik var ise işiniz çok zor.

Facebook’ta erişim engeli yada Facebook kısıtlama ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki link üzerinden kayıt bırakabilirsiniz.

Facebook erişim engeli sorunu bildirmek için, Facebook erişim kısıtlaması kaldırma için tıklayın.

Facebook’ta eylemde bulunmasını engelleyebiliriz:

 • Paylaştığınız bir içerik güvenlik sistemlerimiz tarafından şüpheli veya kötü amaçlı kabul edilirse.
 • Gönderdiğiniz mesajlar veya arkadaşlık istekleri istenmeyen olarak işaretlenirse.
 • Topluluk Standartları ihlal eden bir eylemde bulunduysanız. Engelleme süresinin uzunluğu, ihlalin ciddiyetine ve Facebook’taki geçmişinize bağlıdır.

Facebook hesabınızda erişim engeli yada kısıtlamalar almak istemiyorsanız aşağıdaki adımlara dikkat etmelisiniz.

 • Bir gün içerisinde çok fazla sayfa beğenisi yapmayın.
 • Birçok farklı alanda çok fazla yorum yapmayın.
 • Tanımadığınız grup veya sayfalarda paylaşımlarda bulunmayın.
 • Facebook toplumsal kurallarına aykırı paylaşım ve yorumlarında bulunmayın.
 • Yasalara uygun paylaşımlar yapın, yasa dışı paylaşımlarda bulunursanız hesabınız tamamen kapatılabilir.
 • Tanıdığınız kişilere mesaj gönderin.
 • Tanımadığınız kişilere veya sayfalara mesaj göndermeyin.

Facebook Karalama şikayet formu nedir ?

Facebook karalama şikayet formu nedir ? bu sorunun cevabı hakkında da sizlere kısaca bilgi verelim.

Facebook karalama demek, Facebook’ta karşılaşmış olduğunuz yasalara aykırı, toplumsal kurallara aykırı paylaşım veya paylaşımlar yapan kişi veya sayfaları şikayet/karalama işlemidir.

Facebook karalama şikayet formu nedir ?

Facebook şikayet formu ile bu kişi veya kişileri şikayet ederek sayfalarının kapanmasını sağlayabilir, bu kişiler hakkında işlem yapılmasını talep edebilirsiniz.

Facebook şikayet formuna nasıl ulaşabilirim? Facebook’ta bir kişi veya sayfayı şikayet etmek için tıklayınız.

Facebook’ta bir kişiyi şikayet yada karalama formu doldurmak istiyorsanız, bunun için bir mahkeme kararınızın olması gerektiğini lütfen unutmayın. Bu formu doldurmak için şikayet edeceğiniz kişinin yasalara aykırı bir paylaşım yapmış olması gerekmektedir.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yorumlar (5)

 1. it’s an unfair restriction and prohibition. I’m known around me as a good person. this is an unfair restriction made, and if you read the content of the comment and subject, you will give me the right. I wanted to protect the disrespect for a woman who was there. I suggest you read it again and decide so. sincerely, please

 2. 25/05/2021

  Free fire oynuyorum oyuna facebook arkali giriş yapmiştim 2 gün sonra erişim engellendi diyo lütfan facebook erişim engeli kaldrsanın önceden tşekkürler

 3. 22/06/2021

  Ben kimseye saldirmadim.

 4. Ben sirf hinlileri sevmiorum die ve gercek budiat bir devlet oldunu soledim bunu herkes bili dorulari ve acik bilgi ozgurlumu sol3dim ama buna ramen resmen hesabima 7 gun kisitlama kiydular kufretm3dim veya acik sacik video yayinlamadim toplum standlari dorutusunda ama ermeniler veya baska ulke veya birileri aciksacik video koyuyor aikayet edioz engel atmiolar veya kaldirmiolar bu reamen bir ayrimcilikdir facebook yetkileri resmen bize ayrimcilik yapio bu toplum standartlari karaisinda yapdiklari hic etik deil r3am3n muslumaniz turkuz die ayrimcilik yapiolar bir an once bu harket ve yapdi islerden vaz gecmelerini istiorum yoksa insan haklari mahkemesinde sikayet 3decegimi bilmenizi onemle bilgilerinize araz ederim

 5. 12/07/2021

  facebook a neden giriş yapamıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.