1. Anasayfa
  2. Modem

Tp link RE200 Kablosuz Kurulum(Resimli anlatım)

Tp link RE200 Kablosuz Kurulum(Resimli anlatım)
0

Tp link RE200 Wi-Fi menzil genişletici kurulumu nasıl yapılır? Tplink RE200 Kablosuz Kurulum(Resimli anlatım), Tplink RE200 kablosuz yayın kurulumu nasıl yapılır?AC750 extender kurulumu nasıl yapılır?

Tplink RE200 kurulumunu sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. İlk olarak kurmaya çalıştığımız ürünün detayları hakkında kısaca bilgi vermek isterim.

  • Kablosuz sinyali ile erişilemeyen alanlara veya kablo çekmenin zor olduğu alanlara kusursuz bir şekilde kablosuz sinyallerin ulaşmasını sağlayabilir.
  • 802.11 b/g/n ve 802.11ac WiFi cihazları ile uyumlu.
  • 750Mbps’e kadar dual band hızlar sunabilir.
  • Ethernet portu sayesinde, kablolu bağlantı yapacağınız cihazlara da bu şekilde bağlantı kurabilir ve internet erişimi gerçekleştirebilirsiniz.

Tplink RE200 Extender kurulumu nasıl yapılır?

Tplink RE200 kablosuz kurulum için öncelikle cihazımızın elektrik bağlantısını gerçekleştiriyoruz. Ardından ister ethernet kablosu ile bir bilgisayara bağlayarak adımlara başlayabiliriz, isterseniz de cep telefonu yada bilgisayardan kablosuz ağlarda yer alan Tplink 2.4 şeklinde gelen kablosuz ağa bağlanarak kuruluma geçebiliriz.

Not : Kablosuz kurulumda ağa bağlanırken herhangi bir şifre istememektedir.

Bağlantıyı kurduysanız eğer şimdi kuruluma geçebiliriz. Bilgisayar yada Cep telefonu hangisi ise bağlantıyı yaptıysanız adres satırına 192.168.0.254 adresine gidiyoruz sizden ilk istenilen şifre alanına 1234 yazarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Tplink RE200 AC750 kurulumu

Bir sonraki ekranda öncelikle arayüz erişimi için sizlerden yeni bir şifre oluşturmanızı isteyecektir burada yer alan her iki kutucuğa da 1234 yada belirlemek istediğiniz şifreyi yazarak devam ediyoruz.

Otomatik olarak bir sonraki ekran aşağıda görmüş olduğunuz ekran, bu ekranda mevcut modem yani kullandığınız ana modeminizin ağ adını seçerek şifre girişi yaptıktan sonra ileri butonuna tıklıyoruz.

Tplink RE200 Extender kurulumu nasıl yapılır?

Bir sonraki işlemimiz ise mevcut modemimizin şifresini onaylayarak işleme devam etmektir.

Tplink RE200 AC750 kurulumu

Daha sonra Kablosuz güçlendiricinin görünen ağ adını ve şifresini belirliyoruz. Tplink_EXT yada Everest_EXT yada farklı isimler kullanarak bu modemin görünen ağ adını yazabilirsiniz.

Tplink RE200 Kablosuz Kurulum için son olarak ayarlarınızın kaydedilmesi için modeminiz yeniden başlatılıyor.

Tplink RE200 kablosuz kurulum(resimli anlatım)

Tplink RE200 AC750 Kablosuz genişleticinin kurulumu tamamlandıktan sonra belirlemiş olduğunuz ağ adınız ve şifreniz ile Tplink RE200 cihazınıza bağlanarak internet erişimi gerçekleştirebilirsiniz.

Tplink RE200 kablosuz kurulum(resimli anlatım) tamamladıktan sonra cihazın altında yer alan Ethernet çıkışı ile de kablolu masaüstü yada Smart Tv gibi cihazlarınıza bağlantı kurarak internet erişimi gerçekleştirebilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.