Tivibu Uydu hata kodları ve çözümleri
0

Tivibu uydu hata kodları, Tivibu uydu açılmıyor, Tivibu E30-4 hata kodu, Tivibu E19-4 hata kodu çözümü nedir? Tivibu E04-4 hata kodu çözümü, Tivibu uydu kumandam çalışmıyor, Tivibu kumanda resetleme nasıl yapılır?Tivibu Uydu hata kodları ve çözümleri

Tivibu hata kodları ve çözümleri nelerdir?

Tivibu Türk Telekom’un kullanıcılarına sunmuş olduğu bir platform, ilk başlarda sadece iPTV üzerinden hizmet veren firma daha sonra Tivibu Uydu ile de hizmet vermeye başlamıştır. Sadece uydu üzerinden çalışan bu uygulama ile birlikte birçok hata ve sorunlar yer almıştır.

Tivibu hata kodları ve ile ilgili aşağıdaki adımları izleyerek problemlerinizi giderebilirsiniz.

E16-4 hata kodu ve çözümü

Bu hata mesajı, hata alınan kanalın paketiniz kapsamında olmadığında ya da ödenmemiş fatura kaynaklı yayınların kapandığı durumlarda görülebilmektedir. Ayrıca, uydu alıcısının uzun süre açılmaması ya da kanalın uzun süredir izlenmemesi kaynaklı da görülebilmektedir. Çözüm: Hata alınan kanal üzerinde bir süre bekleyiniz. Tivibu Uydu alıcınızı fişten çıkartıp takınız. (Tivibu CAM Modül müşterisi iseniz Televizyonunuzu kapatıp açınız.)

Tivibu Ev hata kodları ve çözümleri nelerdir? Tivibu hata kodları nasıl çözülür? Tivibu cihazım güncelleme almıyor? Tivibu ev modem bağlantı hatası alıyorum, Tivibu cihazım açılmıyor, Tivibu açılıyor görüntü yok hatası 

E19-4 hata kodu ve çözümü

Bu hata mesajı, hata alınan kanalın paketiniz kapsamında olmadığında ya da ödenmemiş fatura kaynaklı yayınların kapandığı durumlarda görülebilmektedir. Ayrıca, uydu alıcısının uzun süre açılmaması ya da kanalın uzun süredir izlenmemesi kaynaklı da görülebilmektedir. Çözüm: Hata alınan kanal üzerinde bir süre bekleyiniz. Yayın gelmez ise Tivibu Uydu alıcınızı fişten çıkartıp takınız.

E106,E34 hata kodu ve çözümü

Bu hata mesajı, farklı bir tv platformuna ait kanaldayken görülebilmektedir. Çözüm: Tivibu kanallarına geçiniz.

E04-4 hata kodu ve çözümü

Bu hata mesajı, smart kartın takılı olmadığı ya da doğru olarak takılmadığı durumlarda görülebilmektedir. Çözüm: Smart kartı çip yukarı gelecek şekilde doğru olarak takınız.

E107-4 hata kodu ve çözümü

Bu hata mesajı, uydu alıcınız ile smart kartınızın eşleşmediğinde görülebilmektedir. Çözüm: Hata alınan Tivibu kanalında bir süre bekleyiniz. Sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

E133-4 hata kodu ve çözümü

Bu hata mesajı, Tivibu alıcınızın sinyal alamaması durumuda görülebilmektedir. Çözüm: Yayının gelmesi için Tivibu uydu alıcınızı fişten çıkarıp, tekrar açınız. Sorun devam ediyorsa 4445375 ile irtibata geçiniz.

Tivibu uydu, uydu kablonuz ile çalışmaktadır. Kanalları otomatik olarak çeker ve yayın ile ilgili bir sorun yaşadığınızda ilk olarak uydu kablonuzu kontrol ediniz. Eğer tekrar izle seçeneğini kullanmak isterseniz modeminizden ekstra olarak ethernet kablo bağlantısı yapmanız gerekecektir. Tivibu ev ile ilgili sorunlarınız var ise linke tıklayınız.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.