Tivibu Ev hata kodları ve çözümleri
9

Tivibu Ev hata kodları ve çözümleri nelerdir? Tivibu hata kodları nasıl çözülür? Tivibu cihazım güncelleme almıyor? Tivibu ev modem bağlantı hatası alıyorum, Tivibu cihazım açılmıyor, Tivibu açılıyor görüntü yok hatası, tivibu saat bilgisi alınamadı hatası

Tivibu Ev hata kodları

Türk Telekom’un iPTV üzerinden yayın sağladığı marka olan Tivibu’da, bazı kullanıcıların karşılaşmış olduğu sorunların çözümü için bu makaleyi hazırlama ihtiyacı duyduk. Tivibu ev internet üzerinden Tv izlemenizi sağlayan bir platform.

Tivibu yayını internet üzerinden aldığı için bazı sorunların çözümü de zorlaşabiliyor. En çok karşılaşılan problemlerden bir tanesi ise mozaiklenme sorunu, bu sorunun ana kaynağı genelde internet hızınızın yavaşlığından kaynaklı olabiliyor. İnternet hızınızda eğer bir sorun yoksa ilk kontrol etmeniz gereken alan HDMI kabloları veya girişleri, ikinci kontrol etmeniz gereken yer ise Ethernet kablonuz olacaktır. Ethernet kablosu, modem ile Tivibu cihazı arasında yer alan kablo, bu kablonun port girişlerini veya yedek kablonuz var ise bu kabloyu değiştirerek test edebilirsiniz.

Tivibu Ev hata kodları ve çözümleri nelerdir? Tivibu hata kodları nasıl çözülür? Tivibu cihazım güncelleme almıyor? Tivibu ev modem bağlantı hatası alıyorum, Tivibu cihazım açılmıyor, Tivibu açılıyor görüntü yok hatası 

Tivibu Ev Hata kodları ve çözümleri için neler öneriyor?

Tivibu markası ise bizlere bu sorunlar ile ilgili neler öneriyor. Tivibu’da karşılaştığımız sorunların çözümleri nelerdir, inceliyoruz.

 • Açılış ekranında takılı kalma hatası, bu hatanın çözümü için öncelikle HDMI kablo giriş ve çıkışlarını kontrol etmeliyiz. Sorun devam ederse ethernet kablonuzu kontrol ediniz. Sorun hala devam ediyorsa modem ve tivibu cihazınızı kapatıp tekrar açınız sorunun devam etmesi durumunda 4445375 müşteri hizmetlerini arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.
 • Güncelleme hatası, güncelleme ile ilgili bir hata alıyorsanız ilk bakmanız gereken yer modem olmalıdır. İnternet var ise ve sorun devam ediyorsa, ethernet kablosunu kontrol ediniz. Sorun hala devam ediyorsa cihazınız eski bir cihaz olabilir, bu durumda da cihaz değişikliği gerekebilir.
 • Sinyal yok uyarısı, sinyal yok hatası alıyorsanız eğer televizyonunuz farklı bir moda geçmiş olabilir, yani Source üzerinden HDMI geçişlerinin olduğu ekran üzerinden tivibu cihazınızın bağlantısını ne yaptıysanız onu seçmeniz gerekebilir. HDMI 1, HDMI2 veya Scart geçişlerinin olduğu ekranı kontrol etmeniz gerekir. Muhtemelen sorun buradan kaynaklanmaktadır. Eğer bu geçiş doğru ise cihaz ya açık değildir, yada elektrik bağlantısında sorun olabilir.
 • Mozaiklenme sorunu, mozaiklenme sorunu sistemsel bir sorun olabilir. Bu durumda direk olarak 4445375 müşteri hizmetlerini arayınız. Bizim yapmamız gerekenler ise kablo bağlantıları ve modem/tivibu cihazını kapatıp açmak olmalıdır. Eğer elektrik hattı adaptörü kullanıyorsanız bu cihazı müşteri hizmetleri yardımı ile resetlemeniz gerekebilir.
 • Kumanda arızası, kumandanız arızalı ise öncelikle pilleri kontrol ediniz. Piller de sorun yok ise kumandanızı sıfırlamanız gerekebilir. Bunun için kullanım kılavuzundan destek alabilirsiniz.
 • Ekranda bir hata mesajı var ise öncelikle hata kodunun anlamı için müşteri hizmetlerini arayınız. Hata mesajının hemen altında ne kaynaklı olduğu yazıyor ise bu adımları uygulayınız. Örneğin, modemiz ile cihazınızın arasında bağlantı yer almamaktadır diyorsa, modem ve setupbox (tivibu cihazı) arasındaki internet kablosunu çıkarıp farklı portlara takabilir yada değiştirerek deneme yapabilirsiniz.

Yukarıda yazan birçok bilgi birebir test edilerek alından cevaplar ve hata kodlarının çözümüne yönelik işlemlerdir. Konuyla ilgili farklı problemleriniz var ise yorum kısmına yorum bırakabilirsiniz. En kısa sürece cevap alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 10 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar (9)

Popüler Yorumlar
 1. 4 sene önce

  Hocam kartta sorun olabilir, müşteri hizmetlerini aradınız mı? 4445375

 2. E118-4 smart kart eşlemedi hatası alıyorum. Tivibu kurulumu defalarca kez yaptı değişen bişey yok.

Yapılan Yorumlar
 1. 5 sene önce

  Mozaiklenme ile başladı ekran tamamen gidip hata kodu oluştu açıp kapattık ama herhangi bir değişiklik olmadı müşteri hizmetlerini defalarca arama rağmen hat alınmıyor.yardimlarinizi bekliyorum

  • 5 sene önce

   Merhaba Özlem Hanım,

   Tivibu ev mi kullanıyorsunuz, yoksa tivibu uydu mu? Yani yayını internetten mi alıyor yoksa uydu dan mı?

 2. 2 mayıs akşam 22 de mozaikleşme oldu ve kanalların hiç biri açılmadı.Televizyonu kapattım daha sonrasında baglantı yapılamadı internetim oldugu halde hata kodları veriyor MVP21303 müsteri hizmetlerini gece aradim genel problem var dedi.3 mayıs sabahıda aradım sorun çözümlenmedi.Televizyon izleyemiyoruz.

  • 5 sene önce

   Hocam Türkiye genelinde bir arıza oluşmuş, gün içerisinde probleminiz giderilebilir. Sunucularla ilgili bir kesinti olmuş.

 3. Tivibunun vermis oldugu ir.deta markali uyduda yazilimsal bir hata oldugu icin tivibu kanallarindan baska kanal izleyemiyorum.normalda diğer mod dan tivibuda olmayan kanallari da izleyebiliyordum.musteri hizmetleri genel bir sorun bu.biz yazilim hatasini anlasmali oldugumuz vestel bayisine bildirdik düzelmesini bekliyoruz diyorlar ama 2 ay oldu.Babam flash vatan tv gibi müzikli kanalları dinliyor.O zaman flash ve vatan tv yi kanallarımıza ekleyin istedigim 2 kanal diyorum.O da olmuyor.O zaman uyduyu kullanmama gerek kalmiyor üyeligi iptal edin diyorum taahhütlüsünüz diyorlar.Arızalı bi uydu taktiginiz icin cihazini kullanmiyorum tamir etmiyorsunuz fakat benden her ay ödemesini aliyorsunuz.Bu isi beceremiyorsunuz belli tez zaman da kapatin şu firmayi da biz yandık eller yanmasın.

 4. E118-4 smart kart eşlemedi hatası alıyorum. Tivibu kurulumu defalarca kez yaptı değişen bişey yok.

 5. Yaklaşık 4 gündür tekrar izle klasörü açılmıyor, mvp 1092 hatası alıyorum. Arıza kaydı oluşturdum, hergün arıyorlar kontrol ediyorum yine aynı, modemi kutuyu defalarca resetledik ama çözüm yok. Sadece tekrar izle klasörü açılmıyor.

  • 1 sene önce

   Cihazınızda yazılım güncellemesi olabilir, Ayarlar menüsü üzerinden cihazı güncelleyebilir yada fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.